| Andrada0025 a întrebat:

HELP! sad
Am doua variante: in orasul meu, liceul la 10 min de casa, liceu mai slabut, la profil uman, dau bac din: lb romana, lb engleza, lb latina si istorie.
Sau la liceul pedagogic, la 40 km de casa, stau la internat(camin), bac din: lb romana, lb engleza, istorie si psihologie, si in plus ies cu o diploma. Practic diferenta dintre cele doua este ca nu stau acasa ci la cativa km distanta plus ca am o diploma s mapot angaja.
Ce sa fac? Sunt foarte nehotarata, chir nu stiu cum sa procedez!

6 răspunsuri:
| Adina981 a răspuns:

Eu zic sa alegi ceea ce consideri tu ca e mai bine pentru tine... eu una as alege pedagogicul avand in vedere ca iti va fi mult mai usor sa iti gasesti o meserie ( din ce ai spus tu ).
Bafta in alegerea liceului "perfect" :*

| Alexander2015 a răspuns:

Din punctul meu de vedere as alege Pedagogic din 2 motive :
1 : Este foarte greu sa dai bacul la Latinawinking Iti spun din experientele verisoarei mele.
2 : Este mai usor sa iti gasesti de munca pe acest profil
Dar acu este alegerea ta big grin Funda?

| Andreea_4752 a răspuns:

Eu as alege liceul Pedagogic. Părerea mea este că pe viitor vei avea mai multe șanse să te angajezi.

| mixxjim a răspuns:

Daca poti lua examenul de admitere la pedagogic, mergi acolo. Stii ca se da proba de desen, sport si muzica, plus probe de dictie si lectura la admitere, da? Din cate stiu, admiterea la pedagogic se da mai devreme, deci inscrie-te si da examenul, daca nu iei mergi dincolo, asa ca s-a rezolvat dilema happy Oricum o sa ai nevoie de facultate dupa absolvire, indiferent ce profil alegi. Succes!

| Kittylover2011 a răspuns:

Si eu sunt de parere cu pedagogic chiar daca e mai departe.Insa daca scoala iti ofera conditile de care ai nevoie nu vad care-ar fi problema. Dupa ce termini a 12-a primesti o diploma si ai un loc de munca asigurat:Invatator sau educatoare, fara sa faci facultatea.Si eu sunt tot la pedagogic desi initial am vrut sa ma duc la un profil uman asa ca tine.Sunt foarte multumita de pedagogic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la liceul din Tigveni e naspa, cred ca merge la Peda mai bine, asta daca nu stai u iubi pe garla la pozat.