| zuria a întrebat:

Help! Cum as putea sa ma prefac ca mie rau sau ca ma doare ceva foarte tare? Nu vreau sa ies cu ai mei in oras si as vrea sa ma prefac ca deodata mi s-a facut rau si trebuie" sa raman acasa :d

11 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Adevarul doare dar este adevar - incercati sa nu mai mintiti - va mintiti pe voi

| Tania a răspuns:

Mai bine le zici ca mai ai ceva de scris pentru la scoala, iti iei caietele si te prefaci ca te apuci de invatat

| zuria explică (pentru Tania):

Nu este asta...suntem invitati la un botez si eu nu vreau sa merg

| NatureSelf a răspuns (pentru zuria):

Amice, e botez, e vorba de rude, familie, de relatia, daca la botezul fiului tau nu vor veniti cei pe care-i astepti tu. vei aprecia acest gest? trebuie sa privesti situatia din ambii parti. ca sa o intelegi

| NatureSelf a răspuns:

Nu e bine, daca e vorba de sanatatea ta, nici parinti tai nu vor merge fara tine. spune-le ca ai de facut teme urgent, ca maine special te asculta.

| zuria explică (pentru NatureSelf):

E vorba de weekend.am mai avut eu probleme si cu respiratia si na. dar chiar nu vreau sa merg

| NatureSelf a răspuns (pentru zuria):

Pune asfel problema, Mama, Tata, chiar nu am nici un chef, va rog sa ma intelegeti, prin cearta nu ajungem nicaeri, promit ca urmatoarea ocazie vin cu voi.Sunt parinti tai, odata te vor intelege,

| allllexaaaa a răspuns:

Spunele ca tie somn sau ca ai multe teme de facut, daca sunt parinti de treaba vor intelege.

| Amelya02 a răspuns:

Aplica niste machiaj "special" sa se cunoasca ca esti palida, vanata la fata
stai in pat ca la spital.
nu vad ce e asa de greu

| NeacşuIonel1976 a răspuns:

Eu zic să te duci dacă e vorba de botez(mai târziu o să regreți dacă nu te duci)

| Les a răspuns:

E trist sa citesc asa ceva...Eu as spune petrece timpul cu ei alaturi pentru ca nustii pe cit timp ei vor fi alaturi de tine, in viata ta.Incearca sati creezi singura dispozitie si sa gasesti ceva interesant si folositor in timpul petrecut impreuna. Succes