| anonim_4396 a întrebat:

Help!happy Prietena mea cea mai buna s-a "combinat" cu baiatul de care mie imi place. El credea ca sunt impreuna pentru. ca ea nu o zis nici da nici nu doar s'au sarutat. Ea mi-a spus ca se joaca cu el, vrajeli de astea. El a aflat ca ea zice la lume ca nu sunt impreuna si m'a intrebat daca este adevarat si eu am zis da, ca doar se joaca cu el si asa. Evident i; am spus asta pentru. ca tin la el, dar el s-a dus direct la ea si i-a zis ce i'am zis cu toate ca eu i'am spus sa nu'i zica ca stie de la mine.Si cu toate ca o aflat ca s'o jucat cu el, el tot in 4 labe ii dupa eaoh go on.Intr'un fel ma simt vinovata pentru. ca i'am spus lui asta si mi-am tradat pritena. Voi ce credeti?:-dhappy

Răspuns Câştigător
| lilboutique a răspuns:

@Hirako nu cred ca ar trebui sa ii vorbesti asastraight face In primul rand nu ea si-a tradat prietena. Daca acea fata ar fi fost o prietena adevarata nu s-ar fi incurcat cu baiatul de care tie iti place (Michelle) si cu asta basta, mai ales ca nu tine la el, asa cum zice ea, vrea doar sa se joace cu el. Stai linistita, nu trebuie sa te simti vinovata. Iar baiatul acela este tot in 4 labe dupa ea pentru ca asa sunt baietii cand sunt respinsi, vor sa isi arate talentul de cuceritorilaughing cred ca ar fi bine o perioada sa stai fara prietena ta pentru ca daca a facut asta nu cred ca e o prietena adevarata, niciun baiat nu ar trebui sa intervina intre doua prietene!

7 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Nu am inteles mare lucru.
Totusi, daca as fi in locul tau l-as lasa si pe el, dar si pe ea. Fata aia a facut mult prea multe pentru ca fi prietena ta cea mai buna, iar tipul ala e doar un bou.
The End.
Succes in viata!

| cata_4290 a răspuns:

Ai facut ce ti-a dictat inima, spune-i motivul tau prietenei tale si asa o sa inteleaga de ce ai facut-o.cat despre el,da-i pace nu-l vei avea atat timp cat o vrea pe ea,mai sunt destui in lume, nu risca sa pierzi o prietena pentru ceva ce mai poti gasi, barbati sunt cu duiumul dar o prietena adevarata nu vei mai gasi.recastiga-ti prietena si dupa cum ti-am mai spus barbati? cu miile

| Hirako a răspuns:

Ca esti o nesimtita care nu merita sa aiba prieteni.Asta credem.Deci iti place de un baiat care nici macar nu e de incredere, esti si superficiala ( adica te uiti doar la asptec ). Si chiar daca era Chuck Norris nu trebuia sa-ti tradezi prietena, pentru ca baieti mai sunt 3 miliarde, prieteni nu stiu cati mai gasesti la viata ta.

| Gumitzza5 a răspuns:

Cred c'o place si cred ca ai facut binelaughing.Asa fac si eublushing Cand imi place de unu si pr mea ii place de el si ea vrea sa fie cu el. Fac tot posibilu sa nu dea de ea, sa vb defectele eilaughing.si chesti din astea gen sa nu ajunga la inima luihappy.Si imi mergesmug. Deci da'te bine pe langa el, fate frum si ia vezismug daca nu.sunt 1000 de baieti mult mai bun ca elwinking bfta:*

| LoVeRainbowAnDmUsic a răspuns:

Pai Michelle...Prietena ta stia ca iti place de el? Daca stia asta, s-a combinat cu el sa iti faca ciuda si nu iti este o prietena adevarata. Daca nu stia (ca tie iti place de el) poate s-a bagat cu el ca ii place si ei de el si nu recunoaste.Dar daca chiar se joaca cu el si dupa ce a aflat de la tine lucrul acesta si nu a reactionat, inseamna ca tine la ea.sad.Nu cred ca tiai tradat prietena. Dupa cum vad u vroiai doar sa ii faci un bine pentru ca tii la el.

| P3ps1Tw1st a răspuns:

Salut! eu zic ca cel mai bine e sa stai sa mai astepti sa se linisteasca lucrurile si dupa il intrebi direct pe el cu cine ar vrea sa ramana...

| astamik a răspuns:

Pentru Hirako: aparentele inseala, faza asta mi-a facut-o si mie cea mai buna prietena, doar ca eu eram cu baiatul de 6 luni, desi el nu i-a dat atentie, ea a reusit sa ne desparta. iar cand mi-a fost greu el a fost langa mine, in timp ce ea barfea cu alti amici, asa ca uneori prietenii sunt cei care te tradeaza, scuze daca am fost off-topic.