| Didi1998 a întrebat:

Hey!

Am 13 ani si voi incepe la scoala innot. Avem in scoala bazin si o ora pe saptamana vom face innot. Problema mea este ca mama e impotriva faptului ca eu sa ma epilez pe picioare. Se vede urat si mai ales ca acum colegii mei ma vor vedea...ma simt aiurea. Dar ea nu e de acord. Ce as putea sa fac?

Help me!

Răspuns Câştigător
| alexuts28 a răspuns:

Ei bine spune-i ca nu trebuie sa fii foarte mare pentru a fi ingrijita, arata-i cat de urat se vede si spune-i ca vor rade colegele de tine, pentru ca toate sunt epilate numai tu nu.Ii poti spune si ca iti este rusine sa mergi la innot. big grin

7 răspunsuri:
| alexuts28 a răspuns:

@ Laura : Nu este ceva rau sa ii spui mamei tale adevarul.Asa parintii capata incredere in tine.In plus ea iti vrea doar binele.

Răspuns utilizator avertizat
| Laura a răspuns:

Voi le spuneți mamelor și când mergeți la wc?

| gfy a răspuns:

La 13 ani ai par mare pe picioare?

| redtulip a răspuns:

Incerci sa o convingi ca asa fac toate domnisoarele mai ales la cine se vede urat.

| Miru96 a răspuns:

Vrei o solutie?
Epileaza-te fara sa stie ea. Faptul va fi consumat, nu va avea ce sa-ti mai faca.winking

| XocrinaXo a răspuns:

Incearca sa o convingi sa te duca la un salon specializat, si daca te epilezi cu ceara calda de mai multe ori nu o sa mai ai probleme cu parul nedorit de pe picioare pentru.ca iti smulge si radacina.

Bafta!