| anonimousgirl a întrebat:

Hey! Am o relatie la o distanta destul de mare.Fosta prietena a prietenului meu s-a sinucis ieri (am inteles ca din dragoste sau asa ceva).El e socat,e devastat si nu cred ca o mai iubea cum iubesti o iubita, dar poate inca mai tinea la ea.
Ea a fost totusi prima lui iubita.Eu nu prea stiu cum sa reactionez.Imi pare rau pentru fata aceea,chiar imi pare sad.Dar intr-un fel parca ma simt vinovata de moartea ei, dar nu asta conteaza.Important e...sum as putea sa-l ajut pe prietenul meu sa treaca peste asta? Ce as putea sa-i spun sa se simta mai bine? Nu pot sa fiu alaturi de el deoarece intre noi e o distanta foarte mare straight face Mersi happy

Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Tocmai a zis ca e la distanta, deci nu poate sa mearga nicaieri cu el.
In primul rand nu ai de ce sa te simti vinovata pentru ca a fost decizia ei, nu a ta, clar.
Nu prea ai, din pacate, cum sa il ajuti...Nu ii vorbi despre asta, decat daca vorbeste el. Daca simte nevoia sa fie singur, nu il suna, nu ii trimite mesaje, lasa-l in pace, spune-i ca il iubesti si ca esti acolo oricand are nevoie de tine. Nu prea ai ce sa faci... orice i-ai spune e cam egal cu zero in fata unei astfel de tragedii, chiar daca ei nu mai erau impreuna si el nu o mai iubea. Faptul ca sufera din cauza mortii ei, nu inseamna ca te iubeste pe tine mai putin. Asa cum ai spus si tu, a fost prima lui iubire, e o lovitura cumplita.
Ai rabdare cu el...multa rabdare...

| anonimousgirl explică (pentru TiffanyღBJ):

Multumesc mult de tot de sfaturi.Asa o sa fac happy.O sa am multa rabdare happy.M-ai facut sa ma simt mai bine

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonimousgirl):

Ok, ma bucur happy Succes.
Imi pare rau ca treceti printr-o situatie atat de urata.o sa fie bine, o sa vezi.

| anonimousgirl explică (pentru TiffanyღBJ):

Deja e mai bine...mi-a zis azi ca ma iubeste de nenumarate ori big grin

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu nu ai de ce sa te simti vinovata pentru faptele fostei lui prietene si da...e un gest frumos ca vrei sa il consolezi dar cred ca baiatul acum are nevoie de liniste si timp sa isi revina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un link din mass media pls.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Nu esti cu nimic vinovata pentru sinuciderea acelei fete, caci nu s-au despartit din cauza ta.Ea fusese slaba de caracter ca si multi altii.Ai rabdare, o sa treaca peste alta, trebuie sa ii fi alaturi.E totusi trist ce s-a intamplat

| AnKa76 a răspuns:

O, Doamne! Stii ce? Fa-l sa nu se simta rau adica nu -i mai vorbi despre asta, mergi cu el la film, undeva unde sa va simtiti bine si sa uite.Bafta!

| anonimousgirl explică (pentru AnKa76):

Cum am zis, e o relatie la distanta.Nu pot sa fiu alaturi de el in momentele astea :/, fizic vorbind straight face. Mersi de sfaturi totusi

| AnKa76 a răspuns (pentru AnKa76):

PAi incearca sa fii mai apropiata cu el, asa incat sa-i explici ca nu e vina lui. RABDARE ca isi doreste sa fie singur, incat sa-si poata reveni sa-si puna gandurile in ordine big grin bafta!