| Immortality a întrebat:

Hey! as cam avea nevoie de ajutor si de sfaturi deci m-am decis sa va spun povestea mea.
Anul acesta am inceput liceul, nu cunostea aproape pe nimeni, dar la ora de info am fost pusa langa un baiat, in ziua urmatoare ne intelegeam perfect, eu cu el si cu un fost coleg de-al lui.
Doua saptamani tot cu el in banca am stat si noi trei aveam deja format un grup al nostru in clasa.Eu si el am participat impreuna la Let's do It Romania si dupa cncurs ajungand acasa am intrat pe mes sa-i cer pozele facute acolo, deviind de la subiecat el mi-a zis : ca tie ce vrea de la mine dar el nu vrea sa discute despre asta acum.Auzind asta am inceput sa plang, nu mai stiam ce sa cred, realizam ca imi placea de el; atunci inca nu il iubeam, era doar o atractie.
Dupa acest "eveniment" la scoala ne evitam si el a inceput sa se inteleaga cu alta fata, eram geloasa, o uram pe acea fata (nici inainte nu o placeam mai mult) apoi el a ignorato si pe ea, dupa un timp urmad sa vorbeasca din nou, si apoi iar nimic.In acest timp eu mi-am remediat "situatia" cu el.
Dar el aveaperioade cand vorbea, si cand nu vorbea cu mine. Vorbeam la telefon cu un alt coleg, cel mai bu prieten al meu, cu el pot discuta orice, si i-am zis si despre pasiunea mea despre acest baiat, dar el isi daduse seama dinainte. Mi- zis ca el cunoaste gandirea baietilor si ca boatul pe care il placimi zice "sa il las in pace ca il enervez","sa dispar ca il doare capu cand ma vede" si chestii din astea ca asa fac baietii cu fetle ca sa le cucereasca.
Este adevart ca noi doi ne tachinam mereu dar atitudinea lui ma face sa cred ca ma uraste cateva persoane din clasa fac aluzii la noi doi, si prietenul meu cel mai bun datorita faptului ca e si el in clasa imi spune si el sa-i marturisesc sentimentele mel, dar datorita comportamentului consider ca el ma detesta si asta ma opreste sa-i zic orice legat de sentimentele mele.
Eu ma gadesc la urmari,"cu ce ochi ma va privi el dupa ast?","cum va fi in continuare daca el ma va respinge" eu mai am si o incapabilitate de a imi exprima sentimentele care o am din cauza fricii de dezamagire pentru ca am suferit mult inainte si nu mai vreau sa sufar.
M-am gandit sal resping sal indepartez de mine, dar colegul meu mi-a zis ca-mi fac mai mult rau.
Ce sa afc, am neaparata nevoie de ajutor, il visez noaptea, visez frumos ca suntem impreuna, si asta ma afce sa sper, dar isele nu sunt de ajuns.
Va rog sa ma jutati!
Sa imi dati cat mai multe sfaturi cum sa fac sa ie bine, caci asta imi doresc cl mai mult!
Multumesc happy

4 răspunsuri:
| wolfer18 a răspuns:

Naspa faza cu visele.Ma trezesc dimineata, si imi vine s-o sun s-o intreb cat de mult ma iubeste, sau daca m-a visat si ea.Si eu am aceeasi frica de dezamagire ca tine.Situatia e putin diferita.
Eu zic sa lasi lucrurile sa decurga de la sine.Intre timp poti sa fii doar amabila cu el, si sa-l faci sa se simta bine in preaja ma.Cat despre atitudinea lui, baietii, la inceputul liceului, au o gandire mai ciudata(ma bucur ca am scapat de ea; eu momentan am deja un an de liceu la activ), vad atatea fete in jurul lor, si cum vine vreuna la ei, cum se cred stapanii lumii, rupatori de inimi, cei mai tari, si prin aceste mici glume rautacioase, isi dovedesc lor insisi ca sunt superiori.Asteapta sa se mai maturizeze. Daca va continua asa, atunci probabil ca este un insensibil care nu te merita.Si daca tii cu adevarat la el, nu uita sa speri.Eu de un an si jumatate "sper", si cu riscul de a fi considerat de unii, cretin, eu inca sper, pentru ca analizand situatia, nu e nimic in Sistemul Solar la care sa tin ma mult decat la ea.
Succes.

| andreeeeeeeea a răspuns:

Hahaha rolling on the floor

| AlexutsSsa96 a răspuns:

Bai...sincera sa fiu, zi ca il iubescti si punct...
si eu am fost in situatia ta, dar la mine el a venit sa'mi zic...
ca de exemplu eu eram in locul colegului tau si pr meu in locul tau...
mai asteapta poate iti zice el...
sau daca nu i'ati inima in dinti si ziilove struck
sper sa-ti fi fost de ajutor!:*

| IndescribableChild a răspuns:

Hmm...Greu cu dragostea asta, si te inteleg. Asa am patit si eu doar ca intr-o varianta...mai realista. Eu i-am zis foarte clar ce simt pentru el, si am avut noroc deoarece sentimentul era reciproc iar acum suntem impreuna.de 4 luni xD
By the way, am deviat de la subiect.
Draga. ce face el e magareala. Sincer. Sa te respinga si sa iti "toarne" astfel de replici nu mi se pare nici pe departe ca ar arata vreun semn ca ar simti ceva pentru tine. Cel mai probabil discutiile amicale pe care le-ati avut la inceput au fost doar de santaj.
Cel mai bine ar fi sa il uiti...sa cauti o persoana care merita si care sa te doreasca la fel de mult precum o faci si tu. El nu este nici pe departe compatibil cu tine. E opusul tau.
Nu mai suferi pentru el draga, distreaza-te pentru ca viata e scurta!
Succesuri! IndescribableChild