| anonim_4396 a întrebat:

Hey buna! As dori mult sa ma ajutati, pentru ca va voi ajuta si eu la greu.Am o mica, mare problema.Mama mama, cand fac vreo "boroboata" cap tipa la mine.Eu nu tip la ea sa nu se inerveze mai rau si incerc sa ii explic.Cateodata vb. foarte frumos cu mine, si calm. Dar va rog, ajutati-ma sa nu prea mai tipe la mine mai...deloc.Va rog din suflet, multumesc mult!

6 răspunsuri:
| kaya a răspuns:

Sa nu tipi la ea ca risti sa iti iei si vreo palma, baga capul in pamant si zi "mama scuza-ma, iarta-ma ca am gresit"si asta da roade ai sa vezi, greseala recunoscuta e pe jumatate iertata.happy

| Ancutsa a răspuns:

Buna!

Tipa la tine ca faci si cate o prostie [ desi cu totii facem ]. Nu tipa la ea, las-o sa-si verse nervii. Daca te simti vinovat/a lasa capul in pamant si du-te in camera ta, eventual cere-ti scuze. Daca ea vede asta data viitoare nu va mai tipa asa de tare si probabil ca va vorbi cu calm.

Ai grija, pa-pa! :*

| giulia_9159 a răspuns:

Pai daca ea tipa si tu ii vorbesti cu calm, si nu da rezultate tipa si tu la ea si intreab-o apoi daca ii convine...

| Daliana :) a răspuns:

O sa tipe mereu laughing asa sunt mamele :d Incearca sa n-o provoci si s-o linistesti. si evident sa nu ii mai dai motive sa tipe happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Decat sa ne ajuti pe noi, mai bine da-i o mana de ajutor mamei tale. Atunci nu ar mai tipa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit mai de mult asta:
Mama si fiica sunt la bucatarie, spala vase. Fiul si tatal sunt in camera alaturata. Deodata, un zgomot infernal de farfurii sparte, dupa aceea nimic.
Fiul ii spune tatalui: Mama a spart farfuriile. Tatal: De unde stii? Fiul: Daca le spargea sor-mea acum era scandal mare.
Fa si tu ca ea cand se intampla sa strice ceva.
Eu dupa ce am auzit povestea am inceput sa fiu atenta cand imi cert copiii, incerc sa fac diferenta intre un accident neintentionat si o nazdravanie intentionata.