| Tedydragutza13 a întrebat:

Hey! Cum imi pot convinge parintii sa imi mai faca un frate sau o sora sunt singura la parintii mama are 37 de ani si tata 38 eu am 12

Răspuns Câştigător
| ρinkie a răspuns:

Un copil nu se face asa usor, sa stii laughing Spune-le ca vrei un frate ca sa iti umpli timpul cu el, sa te joci, sa-l inveti etc. Nu stiu daca va functiona dar oricum, iti asumi riscul de a te enerva uneori. big grin

13 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Cand tu o sa ai 18, ea/el va avea 6 ani, nu o sa ai tu chef de ea/el, dar nici timp si plus ca pe urma pleci la facultate sau iti faci iubit/a si si o sa ramana parintii tai sa il creasca singuri.Trebuia conceput de mai demult...Dar fa-ti un grup de prieteni sau spune-le parintilor tai sa iti acorde mai mult timp si atentie.Bafta! happy

| Sara2 a răspuns:

Spune-le ca ti-ai dori un fratior sau o surioara, te-ai bucura foarte tare
in rest este doar alegerea lor daca vor face sau nu

| ScheißeBeMine a răspuns:

Daca ei nu isi doresc un copil nu ai ce sa faci. ia-ti un catel mai bine tongue

| Reek54 a răspuns:

Bate-i la cap, spune-le ca mai vrei un frate sau o sora, sa ai cu cine sa-ti petreci timpul si sa ai cu cine sa te ajuti la maturitate, nu-i scapa din vorba pana nu o sa fie de acord.

| AxelBv a răspuns:

Nu e alegerea ta, e alegerea lor. Cresterea unui copil presupune mult timp si costuri.

| MCRgurl a răspuns (pentru AxelBv):

Da ma da la 12 ani poate sa mai aiba si el\ea grija de el\ea.asa ca bate-i la cap, spune-le ca vei avea si tu grija de el cand vei avea timp

| AxelBv a răspuns (pentru MCRgurl):

Cine ii va cumpara scutece, schimba scutece, alapta, plimba casa-cresa-casa, casa-gradinita-casa. Cine ii cumpara haine, plateste rechizite pentru la scoala, bani de cheltuiala mai tarziu. Priveste imaginea de ansamblu. E mult mai complicat.

| DarkBlood32 a răspuns:

Ce copila penibila! Iti obligi parintii sa faca un copil. Are dreptate LittleBraveheart.
Dar tu nu ai prieteni? Tu nu ai net? Tu nu ai carti de citit?

| n1445 a răspuns:

Poate ei considera ca nu ar trebui sa mai faca un copil desi ar putea pentru ca nu sunt batrani happy. Insa daca ei nu vor nu poti sa faci nimic. Sii ca sa nu te simti singura invita o prietena la tine sau mergi tu la ea. Te asigur ca te intelegi mai bine cu o prietena de varsta ta decat cu o sora sau un frate mai mic sau chiar mai mare happy

Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Mirela77 a răspuns:

Ha.ha.ha sa te vad cand o plange toata noaptea si nu poti dormi, ce o sa plangi de ciuda ca ti-a venit idei deastea.Lasa oamenii in pace ce ti-a venit! In primul rand daca vroiau doi copii il faceau de mult si in aldoilea rand nu tu decizi asta!

| Loreen777 a răspuns:

Eu consider ca sunt putin cam in varsta ca sa mai fac un copil.Nici tie nu cred ca ti-ar place sa ai 12 ani si SA AI O MAMA DE 50....Nu-i asa?happy

| pavelb a răspuns:

Dacă nu poți să-i convingi, poți să le găurești prezervativele cu acul big grin Glumesc. Încearcă să-i convingi că ți-i destul de trist, că nu ai cu cine să te joci. Atunci când vor să-ți cumpere ceva, spune-le că ești gata să refuzi lucrul pentru ca să ai un frate/soră. Așa ar putea înțelege că într-adevăr dorești mult un frate/soră și, posibil, ar putea nu doar să te audă, dar și să te asculte. Succes!

| KPB a răspuns:

E frumos sa ai un frate, pana cand face 4-5 ani, atunci o sa devina cel mai enervat nu o sa te lase DELOC in pace. fartii mai mici sunt mai rai decat cei mari ..si mereu cand o sa faca el/ea ceva vina o sa cada pe tinehappy.mai bine e sa fii singur/a, CREDE-MA [sunt frate mai microlling on the floor]