| Hiroshi a întrebat:

Hey :] Imi puteti spune si mie cateva pareri pro si contra adoptiei unui copil japonez? De la dezastrul din Japonia, incerc sa imi conving parintii sa adoptam un copil japonez, pentru ca ii iubesc. Dar nu sunt prea sigura ca e posibil asta. Spuneti-mi si mie cate ceva, daca stiti.

Răspuns Câştigător
| AnDy12 a răspuns:

Pro!big grin Dar trebuie sa ai multa grija cu japonezii, sunt de alta religie, au alte obiceiuri, nu stiu cum o sa te descurci dar macar incearca eu zic ca da, te sfatuiesc, si sunt buni, nu sunt rai! Fundita please!

5 răspunsuri:
| oanacatalina a răspuns:

Foarte frumos gandul tau, te felicit! Sunt total PRO, si sper ca este posibil asa ceva.

| Minks a răspuns:

Nu stiu cum e cu birocratia la Japonezi, e mult de tras ca sa poti adopti unul, si nu sunt convins ca parintii tai ar fi dispusi sa faca toate astea doar pentru ca "iubesti copiii japonezi". Chiar daca e tragic ce s-a intamplat acolo, mai bine ai adopta un copil roman, daca tot ai chef sa ajuti pe cineva.

| andrei a răspuns:

Crede-ma aia sunt cu 50 de ani in fata noastra, nu au nevoie de mila noastra.Sdaca nu faci fata nu cred ca l primesc inapoi, e viata unui o, m nu a unui animalur.Asa si mie imi plac caini si tot e o responsabilitate mare sa ai grija de ei, dar de un copil.Si acum nu trebuie sa ii privim altfel pe japonezi pentru cutremur si toate cele.Sunt samurai! Stiu sa se descruce.CONTRA!

| cosmin21 a răspuns:

Gandeste-te ca iti ia ani sa adopti un copil din tara de la noi, dapoi din alta tara. eu zic sa iti iei gandul.

| Ayumi_4960 a răspuns:

Japonezii nu accepta adoptiile internationale.