| oanaOanaoanaOana a întrebat:

Hey!
Mă macină un gând de ceva vreme. Eu sunt împreună cu iubitul meu de 6 ani și pana acum nu m-a prezentat familiei sale. Si cand ma invita la el, de obicei stam in camera lui si cam atat, iar el a fost la mine acasa si de sarbatori si a petrecut impreuna cu mine si familia mea. Ii cunosc parintii, dar niciodata nu am simtit ca el ar vrea sa ma cunoasca mai bine. Mi se pare ciudat sa nu ma cheme macar de Craciun sa stau impreuna cu ei. Ce parere aveti? De ce nu a facut pasul acesta pana acum?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Probabil familuei lui nu ii place relatia voastra. Daca dupa 6 ani el nu vorbeste de casatorie inseamna ca iti pierzi vremea si tineretea asteptand degeaba dupa el.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil nu este interesat de un viitor alaturi de tine si nu este interesat sa te prezinte aparintilor lui, ca fiind o relatie atat de serioasa, ori de casatorie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă ești pentru el deocamdată o rezervă sentimentală. Dar tu îl faci să se se schimbe. Dacă nu, nu îți mai pierzi timpul cu el, chiar, sau mai ales dacă au trecut 6 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti impreuna de 6 ani?! Sti ca in acest context cea mai buna solutie este sa discuti aceste lucruri cu el?! Comunicarea sta la baza unei relatii iar daca tu in loc sa vorbesti cu el preferi sa trangi concluzii pripite pe baza a ceea ce spun niste straini pe internet, ei bine, relatia asta nu va avea un viitor prea stralucit. Pot fi n motive iar daca doresti sa va dezvoltati, repet, discuta aceste lucruri cu el.

| Anonimul151 a răspuns:

Nu știu ce ți se pare ciudat ție. Nu e absolut nimic ciudat în toată "povestea" asta. Pur și simplu probabil, el nu e pregătit să te prezinte părinților lui, sau nu e pe placul lui să stea cu ei.

Nu e nimic ciudat, în a nu te prezenta părinților lui sau sa nu stai cu ei de Crăciun sau altă sărbătoare de acest gen.

Ar trebui să discuți cu el aceste lucruri și sa ii spui ceea ce te deranjează și vezi ce va spune.

Însă sfatul meu e să nu îl stresezi să te prezinte părinților tai sau să mergeți la ei.

Cum am spus. Nu a făcut pasul asta pentru ca nu e pregătit.

Rezolvarea este sa vorbești cu el despre aceste lucruri.

| Myname1233 a răspuns:

6 ani? Draga mea, comunicarea este cheia, poti incepe o conversatie cu el in care pe parcurs sa deschizi subiectul asta si sa ii spui ce te deranjeaza incat sa ajungeti la o rezolvare, curaj, nu ai nimic de pierdut!