| Ancutza99lovly a întrebat:

Hey T. P. U! Cine ma ajuta cu o prietena?

Are o problema si nu stiu cum sa o ajut sa o depaseasca!

cum linistesti pe cineva care plange in interoor si nu are pace ca mereu bunica ei vb de moarte si acea fata nu vrea sa ii mora bunica pentru ca tine mult la ea nu arata asta
bunia ei i-a zis " Sa ma chemi la nunta ta din mormant "
cum s-o linistesk?
nu ii cine sa planga
deja plange in interor

Va rog ajutati-ma sa o ajut! Daca vreti va dau si funda numai sa o ajut

8 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Daca asa stau lucrurile cred ca ar trebui sa vorbesti cu bunica si sa o faci pe ea sa nu ii mai spuna lucrurile acestea! Oricum prietena ta trebuie sa fie constienta ca vine si ziua in care bunicii pleaca de langa cei dragi, aceasta este legea firii...

| Ancutza99lovly explică (pentru luiza):

Imi pra rau! V-am mintiit! Nu o prietena are problema asta si eu mie mi-a spus bunica asa si nu pot saii spun lui mama pentru ca o sa see crete scuze

| DarQueen a răspuns:

Doamne, ce bunică normală ar vorbi așa dur cu nepoata?
Nu prea ai ce să faci, dar va trebui să accepte ideea că bunica ei nu va trăi veșnic.
În ultimă fază ai putea să o convingi să meargă la un psiholog. Dar părinții? Mama ei, în special, de ce nu o ajută ea, fiindcă, la urma urmei, e maică-sa?
În fine, nu cunosc povestea, nici nu vreau să intervin, tot ce pot să spun e multă baftă.

| Ancutza99lovly explică (pentru DarQueen):

Va multumesc la amandoua dar vreau un raspuns care sa ma ajute sa o linistesc sa o fac sa nu se mai gandeasca la asta

| DarQueen a răspuns (pentru Ancutza99lovly):

Mnah, bine, dacă vrei tu, sunt de sex feminin, că deh, ce contează? laughing
Oricum, nu ai cum să o ajuți, fiindcă ea deja are în minte doar „moartea" bunicii, de aceea am zis că cel mai bine ar fi să apeleze la un psiholog care ar putea să o liniștească într-un fel sau altul.

| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

- Uite ..nu cred ca e cea mai buna solutie chestia pe care ti-o zic eu acum, dar incearca sa ii spui fetei ca doar atunci cand bunica sa v-a muri, atunci ar trebui sa planga. Pana atunci spune-i sa mearga si la bunica sa sa ii spuna ca moartea nu o ia asa cand vrea ea, ci cand ii vine ceasul. :*

| Ancutza99lovly explică:

E o decizie grea cu Funda! imi plac toate raspunsurie!

| LeoPoci a răspuns:

Incearca sa stai de vb cu ea si sa i explici ca omu este facut pentru a se naste a trece prin etapele vietii cu bune si rele pana cand d zeu a decis ca este timpul sate intorci de unde ai venit adica din pamant:-)

mult noroc si sanatate