| DarkShaodw1 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent!
Maine merg la o inmormantare(impreuna cu colegii) si n-am nicio idee care sunt traditiile! Mi-e frica sa nu ranesc sentimentele cuiva printr-o greseala stupida! Mentionez ca n-am mai fost la asemenea evenimente. sad
Va rog mult, cateva idei, cateva traditii!
Dau fundita:X plzz

Răspuns Câştigător
| bogdan74688 a răspuns:

Nu e mare filozofie, doar ca inmormantarea e cel mai nasol loc, unde te poate prinde o criza de ras, sau unde sa te duci imbracat street sau de club. Inmormantarea e un decor sobru, deci si imbracamintea, pe masura. Incearca sa eviti culoriile vii, sau care sar in ochi, ori accesorii sau mai stiu eu.
Recomandata o tinuta rece, sobra ( preponderent neagra ), simpla, si o atitudine calma, respectiv un comportament linistit ( fara multa vorbaraie sau susoteli ori glume, cand toti fac liniste - desi in general ar fi ok sa fi asa ). Dupa, poti rade cat vrei, sau sa faci glume. Dar la inmormantare daca ai momente de scapare, s-ar putea sa ai parte de multe priviri urate - ti-o zice un om patit.

4 răspunsuri:
| mihaibr11 a răspuns:

Te imbraci in negru, sa ai la tine lumanari, numar par de flori si parerile de rau.

| đ a răspuns:

Evita culorile vesele precum rosul. si evita sa zambesti sau sa razi. daca vrei poti sa vorbesti in cazul in care esti destul de departe de locul unde se petrece actiunea (locul unde e sicriul si preotul). inrest, singurul lucru pe care trebuie sa-l faci e sa stai si sa asculti.

| cineva_9298 a răspuns:

Deci in primul rand trebuie sa te imbraci in negru.nu en neaparat nici o regula da sa nu razi sau sa vb tare pe acolo.condoleante

| Maria02 a răspuns:

Pai ar fi bine sa portii negru.si daca si din cea mai mica prostie iti vine sa razi gadestete al familia ta.9 d ex ca acum iti moare m-am.Doamne fereste:.Dar functioneaza...)big grin