| ema04 a întrebat:

am si eu o problema ca sa-i zic asa cu un baiat la scoala. deci eu am fost cu el cateva zile apoi ne-am despartit si peste un timp l-am intrebat eu daca mai vrea sa fie cu mine si el nu a vrut si apoi ne-am certat... acum isi bate joc de mine, eu incerc sa par indiferenta dar ma dor vorbele si gesturile lui. ce as putea sa fac sa-l infrunt? sau ce as putea face sa-l uit?

2 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

1.Evita-l total!
2.Asteapta un timp...ca daca il vezi cam in fiecare zi nu ai cum sa il uiti imediat!

| AndraEvrica a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il eviti (ex.: cand il vezi intoarce-te iar cand spune ce va jignitor spune-i nu ceva compromitator dar totusi rece ca"nu vreau sa te aud azi")
iAR ca sa-l uiti nu-ti pot recomanda decat timp pentru ca sunteti in aceeasi scoala si e imposibil sa nu-l vezi! sper ca am fost de ajutor
Funda?/