| Alexaaxc a întrebat:

am si eu o problema. O cunostiinta foarte apropiata de a unei prietene va pleca in Germania cu gandul de a se stabili definitiv acolo. Sunt singura careia i-a spus de asta si increderea ei in mine ma uimeste, mai ales pentru ca ea obisnuieste sa fie mai rece. Nu stiu ce sa fac, ce sa ii spun, eu nu am trecut niciodata prin asta, dar pentru faptul ca mi-a spus mie as vrea sa nu ii repet niste clisee pe care le stie de genul "se va intoarce, va trece si asta". Ce ar putea-o ajuta cu adevarat? Ati trecut prin situatii asemanatoare? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| purplestar9494 a răspuns:

Incearca sa ii spui ca persoanei respective ii va fi mai bine acolo si daca tine la ea trebuie sa ii respecte decizia si spune i ca nu este un capat de lume da sunt foarte grele experientele de genul dar vor putea comunica in fiecare zi si asa de acum incolo va avea un loc unde sa isi petreaca vacanta happy

Răspuns utilizator avertizat
| andreeadenisa22 a răspuns:

Ii poti spune ca sigur vor mai veni in vacante, vor pastra legatura, vor vorbi pe mess, facebook, la telefon...