| deeanalia a întrebat:

Hey TPU.Am un prieten care inainte era cel mai bun prieten al meu.Ne intelegeam foarte bine. Dar, in vara de anul asta, niste fete i-au spus ceva la care el a reactionat naspa, a inceput sa ma respinga, mi-a dat ignor pe mess, si mi-a zis ca nu vreau sa ma ierte niciodata. Ce i-au spus nu stiu, l-am intrebat si nu vrea sa-mi spuna.Eu cu fetele alea suntem in conflict.Chiar nu stiu cu ce i-am gresit.Solutii? El nu vrea sa ma asculte deloc.

7 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Bună! Ar trebui să mai aştepţi o perioadă până îi trece,apoi să îl întrebi frumos de ce te respinge aşa, ce i-au spus scorpiile alea.Dar el nu ştia că sunteţi în conflict? Dacă era un prieten adevărat nu asculta de duşmancele tale, nu punea botul la spusele lor...

| AliceThai a răspuns:

Evident nu ti-e atat de bun prieten... sau el nu considera asta.
Uita-l, parerea mea, nu e important ce a aflat si de unde.

| cryna a răspuns:

Ce l-au dus de nas alea,,pff,, vorbeste cu ele. poate iti spun ce i-au spus.si lui,, nu prea a avut incredere in tine.lasa-i un mesaj (poate il citeste)incearca cu orice pret sa il faci saa te asculte.vb cu prietenii lui. poate afli ceva happy

| Amorezatul a răspuns:

Salut, nasol moment! Inteleg ca a fost cel mai bun prieten prieten, intrebarea este daca el te considera prieten? Oricum o regula nescrisa a prieteniei, cel putin in perioada 12-20 de ani este sa nu te certi niciodata pentru fete, ele vin si pleaca in schimb un prieten bun iti va fi alaturi si la bine, si la rau! El este dator sa iti dea explicatii cu ce ai gresit pentru ca tu sa iti poti rascumpara greseala, daca nu, inseamna ca profita de tine si de amabilitatea ta! Nu te consuma atat timp cat nu ai gresit cu nimic, s-a dovedit a fi un prieten fals bucura-te ca ai aflat acum ca nu te merita ci nu mai tarziu, cand esti mai mare si lucrurile se complica! Regula este: NU TE CERTI CU PRIETENII PENTRU CA AI IUBITA/IUBIT si mai ales fara sa spui de ce! Sper ca te-am putut ajuta!

| wintage a răspuns:

Pai nu era cel mai bun prieten daca a fost convins de ce au spus alea si nu a asteptat si opinia ta.

| ゼロの a răspuns:

Hei nu-s cu ce sa te ajut,dar incearca si tu sa vorbesti cu el, stiu ca ai spus in intrebare ca nu te asculta, dar incearca sa ii "furi" telefonul si atunci chiar ca trebuie sa iti vorbeasca sau incearca sa il ai cu ceva la mana si atunci ii spui ce ai pe suflet si te va intelege. Orice ai face BAFTA!

| xAdda a răspuns:

Paiii batele pe scorpiile alea pna iti spun adv! asa.deci laughing dka sti unde sta du-te la el si spune-i ca dka chiar a tinut la tine sati explice ce s-a intamplat sau dka nu sti lasa-i un msj te va intelege si te va asculta ddka chiar tea considerat prietena lui cea mai buna mult success! fundita?puppy dog eyes