| anonim_4396 a întrebat:

Aveti ceva idei de ce schimbari am putea face prin liceu? De exemplu, elevii din clasa noastra aduc flori la scoala, eu o ajut pe doamna psiholog sa schimbe pamantul florilor din cabinet si de pe coridor si plantam si alte flori. Ce altceva am mai putea face? Poate aveti si ceva idei ce tin de voluntariat sau lucruri care sa aiba legatura cu psihologia. Dau funda!happy

3 răspunsuri:
| ioana4i a răspuns:

Cred ca ar fi dragut sa decorati niste panouri, planse, colaje etc si sa le expuneti in clasa sau pe hol. Puteti sa faceti despre orice tema. Noi facusem niste planse cu diverse modele de masini laughing, poeti sau matematicieni, animale, cantareti sau actori.

| Zartbitter a răspuns:

Pentru început, poți face o cutie unde să strângi sugestii de la elevi și profesori :-)
Evident, vei găsi și tot felul de prostii, dar cu siguranță vei avea și-un procent mulțumitor de sugestii mai personale, mai locale și implicit mai bune decât cele venite de pe TPU :-)
E posibil ca azi să fie la ordinea zilei prin licee, dar când eram eu în liceu ne-am construisem un fel de post de radio și la pauză unul dintre noi (eram 3-4 oameni) punea câte 2 piese (bine alese, nu mâțâieli populare în discoteci) pentru bucuria tuturor care se aflau pe lângă o boxă. Sunt convins că azi puteți face asta cu un mic PC pe care să-l programați să ruleze în momentul în care sună soneria.
Evident, nu „bumți bumți" dar nici să exagerați cu Ceaikovski :-)
Pe vremea mea nu voia nimeni să facă bani din muzica altora, astfel că nu existau restricții de difuzare, dar probabil astăzi sunt suficiente încât să vă impună chiar să redifuzați un post de radio (cum ar fi Rock FM sau Europa FM). Aveți grijă să găsiți unul în care să sincronizați spoturile și știrile cu pauzele voastre să ascultați totuși muzică :-)

| AliceThai a răspuns:

Noi de obicei chiuleam si mergeam sa jucam biliard... nu stiu ce mai fac liceeni acum in liceu... sau in afara lui happy