| EneGabrielaȘtefania3 a întrebat:

Hey TPU.Azi am luat un 3.50(4) la istorie am luat un 4 la romana si un 4 la engleza(va rog sa nu radeti de mine) si de 4 la romana nu i am spus mamei fiindca imi iese media 6 la romana pentru ca am 2 de 7 si sa revenim la 4 la istorie va rog sa ma ajuta ti cum sa îi spun mamei fara sa se supere si sa ma pedepseasca
Va pup si astept sa i spun mamei pana imi ziceti!

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Faci tot posibilul sa mai iei o nota mai mare care sa iti scoata 4-ul ala si atunci la sfarsit ii spui toate notele

| danay72 a răspuns:

Spune-i ca ai greșit și că vrei sa înveți mai bine pentru a-ți corectă nota și cere-i ajutorul în această privință. Ii spui ca accepti pedeapsa care o da și că vrei ajutorul ei.Dar vorbește cu blândețe și respect profund. Un raspuns blând îndepărtează furia.

| alex495 a răspuns:

Cea mai usoara si clasica varianta e sa i zici ca multi din clasa ati luat nota mica la istorie. Si inceàrca sa i spui cat mai repede, altfel va fi mult mai rau

| Socke a răspuns:

Nu stiu iubita. eu zic mai intai sa-ti repari notele proaste ca sa-ti iasa media incat sa nu ramani repetenta, apoi ii spui tu alta data.