| Adry05 a întrebat:

Hey TPU!
Deci sa incep cu inceputul:
O prietena de-a mea are un iubit. Intr-o zi cand amandoi erau pe afara, el i-a zis ca ar vrea sa se desparta. Astazi a vorbit cu el pe mess, si el i-a spus ca nu e definitiv, depinde de comportamentul ei. Acum, as vrea sa va intreb, ce ar trebui sa faca/cum sa se poarte ca sa nu se despartA? Baieti, voua cum va place sa se poarte iubita voastra cu voi? Astept raspunsuri! Cat mai repede va rog. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

De acord in special cu Aqua Luna si, ma rog, aproape toti de aici. Daca prietena ta nu i-a facut ceva (si presupun ca nu i-a facut), atunci nu are de ce sa se schimbe sau sa faca ceva pentru a reveni langa el. Sa iti spun ce cred eu ca s-a intamplat: tipul a cunoscut o alta fata, a vrut sa fie cu ea si ea zis prietenei sa se desparta (admirabil pana aici ca nu a vrut sa se joace cu 2 fete deodata) dar apoi si-a schimbat impresia fie pentru ca a) e mai smecher daca are 2 prietene, fie b) fata aia nu i-a dat un raspuns definitiv asa ca isi pastreaza o usita.
Prietena ta nu trebuie sa faca absolut nimic, si are dreptul la o explicatie amanuntita din partea lui. Nu faci asa, trebuie sa iti respecti prietena macar ca pe o fiinta umana cu sentimente daca nu o consideri egala ta. O manipuleaza grosolan. Sper sa isi gaseasca pe unul care sa o respecte, sunt singura ca e o fata dulce si cuminte, deci are dreptul sa ceara un baiat pe masura ei. Mult succes!

8 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

O fata si nu neaparat numai o fata poate fi si baiat intr-o relatie nu trebuie sa se schimbe doar de dragu celuilalt doar atunci cand a gresit cu adevarat dar din moment ce vrem sa fim cu cineva trebuie sa il acceptam asa cum este cu rele si cu bune

| Anname a răspuns:

Pe bune? Scuze dar baiatul asta e chiar nesimtit...pff isi bate joc de ea daca o iubea sau daca macar tinea la ea nu.i cerea asta. Probabil vrea sa devina mai tupeista si sai atinga toate punctele sensibile( sper ca ai inteles). Deci treaba ei, spune-i sa.l intrebe personal ce vrea de la ea

| PetreConstanta a răspuns:

Oamenii care nu dau explicatii logice sunt LASI ( oameni care nu ar trebui sa stea in preajma nimanui)

| Archy37 a răspuns:

Intuiesk despre ce e vorba,am avut o situatie intokmai! Ea probabil a calcat pe bec si acum urmeaza sa se cuminteasca,el o iubeste si tine la ea,daca i-a m-ai dat o sansa! Sfatul meu:sa pretuiasca iubirea lui,daca si ea il iubeste, iar daca nu-mai bine sa nu faca fatarie, pentru ca doar il va kinui pe el si pe ea insasi!

| allexutza_2904 a răspuns:

Sincer mie nu mi se pare normal ceea ce face el cu ea! am o intrebare insa! cati ani are prietena ta? oricum nu ar trebui sa se lase manipulata de el

| ALice_4674 a răspuns:

Seriously? Mai bine sa fie definitiv pentru ca baiatul asta se cam joaca cu mintea si inima ei.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Aici nu e vorba de ceea ce le place băieţilor! Prietena ta ar trebui să-i răspundă "are balta peşte, amigo!" şi să-l lase...baltă,să nu devină cârpa lui de praf de frica despărţirii. Ăsta e începutul clasic al unui şantaj sentimental care poate ajunge până la a-i cere să facă sex cu el doar ca să n-o părăsească. Fetele naive cad în plasă, habar n-au cu ce au greşit, ce au făcut rău, prin ce anume l-au supărat şi-n ce fel comportamentul lor lasă de dorit şi atunci sunt gata de orice pentru a se ridica la "standardele" lui ridicate.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și problema care este, ce s-a întâmplat de fapt?
E miștocar domnul sau ce?
Pa, pa.