| Ercjiaai a întrebat:

Eu am acnee iar parintii mi-au cumparat o crema sa scap de ea. Tata mi-a zis ca daca scap de ele o sa -mi cumpere ce-mi doresc. Chiar aveam nevoie de o placa video si un procesor nou la PC si i-am zis de ele. Cand a auzit ca ele costa 1300-1400 lei a zis ca el nu o sa-mi cumpere desi suntem o familie destul de instarita. Credeti ca o sa-mi cumpere piesele respective? De obicei imi cumpara ce vreau chiar daca initial zice nu. Ce credeti ca o sa faca acum? O sa imi cumpere piesele respective?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Salut! Eu unul cred ca nu o sa-ti cumpere (imi pare rau).De ce? Intrucat ei se ingrijesc de tine in alt mod.O sa te cureti de acnee. Tatal tau te apara intr-un mod cu PC-ul.Probabil ca doreste sa iti pese mai mult de exterior decat de calculator.Acum nu ma pot pronunta intrucat nu stiu cat stai la calculator. Oricum tine minte ca parintii te apara si vor tot ce e mai bine pentru tine.Calculatorul dauneaza grav in cantitati mari.Este bine sa-l folosesti moderat.Prin asta te apara.
Daca nu iti merge deloc PC-ul atunci este o problema si trebuie discutata in familie.
Iti urez succes! Parintii nu iti vor raul, dupa ce ai zis aici vor doar sa iesi pe afara si sa-ti faci mai multi prieteni.
O sa vina si randul calculatorului dar nu acum. (Este doar parerea mea)Poate tatal tau vrea sa traga putin de timp.Parintii sunt imprevizibili.Are el un motiv bine intemeiat.

| Alexandr a răspuns:

Cred ca da (((:

| benga94 a răspuns:

Daca spui ca sunteti o familie instarita spune-i sa iti cumpere o crema cu extract de melc dar nu dinaceia la 20 de lei sa fie peste 50 de lei si o sa scapi sigur de acnee, mai incearca si o apa termala si dai pe ele ti le usuca, dupa care poate iti cumpara si piesele respective care dupa parerea mea sunt pe locul 2, locul 1 e sa arati bine!