| Violettra a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa mea si suntem prieteni de copilarie. Ne cunoastem de foarte multi ani. El se comporta foarte diferit cu mine. Cand imi cere ceva ma roaga frumos (de obicei nu se comporta frumos cu fetele)iar cand vorbeste cu mine incearca sa ma fac sa rad si se rusineaza. Credeti ca ma place?

Răspuns Câştigător
| sanki a răspuns:

Pai din tot ce ai spus, sunt semne clare ca ii place de tine, probabil e mai timid si nu prea sa faca el primul pas, crezand poate ca daca nu o sa vrei sa fiti impreuna se duce dracu si prietenia. va fi ciudat apoi sa vorbiti stiind ca el isi dorea mai mult decat atat. e alegerea ta. da-i si tu un imbold, tachineaza-l si daca tot nu zice nimic fa tu primul pas laughing mult noroc!

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da, te place. Ar trebui sa vorbesti cu el despre asta.

| TheCuteOne a răspuns:

Din ce ai scris tu aici, reiese că te place. Cel mai bine e să vorbeşti cu el.

| Camelia53 a răspuns:

Daca spui ca numai cu tine se comporta asa frumos iar celorlalte fete se comporta mai urat, probabil ca da te place. happy

| Justaghost a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti cu el. Se poate comporta asa cu tine si pentru ca te cunoaste din copilarie, dar daca nu il intrebi nu ai de unde sa stii sigur. Incerca sa-i dai niste semnale ca il placi, gen zambete, priviri pe furis, iar daca iti raspunde la ele e o sansa sa te placa. Bafta!