| Karinna1 a întrebat:

Imi place un tip adicaa asa cred. de ceva timp. el stie lucrul asta, dar mi-a zis ca mai bine ramanem amici ca nu vrea sa nestricam relatia de prietenie pe care o avem. Si sa zicem ca am inteles problema ii ca mie mi se pare ca ii gelos daca vorbesc cu alti baieti. Acuma doua sapt o prietena comuna i-a zis ca am prieten eram de fata si m-a intrebat asa cam socat chiar am prieten si eu am inceput sa rad! Urmatoare zi am fost la gratar si nu l-am prea bagat in seama si a inceput sa imi reproseze ca de ce nu l-am bagat in seama. Noi vorbim zilnic ne vedem zilnic ne sarutam. Vi se pare normal ca asa se comporta doi amici care nu vor sa aiba nimic?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

De ce vă mai prefaceți că nu e nimic între voi?

Dacă vreți să împărțiți fericirea în doi, atunci vă sugerez să formați un cuplu. Lasă relația de prietenie că oricum amândoi vreți mai mult.

O zi frumoasă îți doresc.

| Karinna1 explică (pentru Dariusuu):

Daaa amadoi vrem mai mult! Dar el nu vrra sa recuniaca lucrul asta! Asta ma enerveaza maxim! De ce sa imi ace scene de "gelozie" daca nu vrea nimic cu mine? Ii logic nu? :p

10 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

O face el pe interesantul, asta e! De fapt e in limba dupa tine, crede-ma! Ia sa nu il bagi in seama vreo saptamana, sa te faci ca nu exista si sa vezi dupa aia ce serenade iti trage pe sub balcon. Bafta, inima buna si cap limpede iti doresc!

| Karinna1 explică (pentru noktambul):

Am facut si chestia asta sa nu ne vedem vreo o sapt si cv si o inceput sa imi spuna ca de cand nu mo mai tachinat si de cand nu ne-am mai sarutat! Am fost sapt trevuta la film cu niste prieteni si imi facea semne si o inceput vu mangaierile... deci tu crezi ca ii place de mine si nu stie cum sa imi zica? big grin

| Cristinell90 a răspuns:

Pâi nu prea e normal dacă vrea să fiți ca amici dar sunteți ca doi iubiți înseamnă că nu știe ce vrea ori se joacă cu tine. Cred că ar trebui să-l confrunți întreabă-l ce vrea de la tine

| guardian05 a răspuns:

Sincer nu. Din ce ai scris am inteles ca si el te place, doar ca nu vrea sa fiti "oficial" impreuna. Mie mi se pare ca nu vrea ceva serios, adica sa simta ca are vreo responsabilitate, intelegi?

| Karinna1 explică (pentru guardian05):

Eu am mai vb cu el prin octombrie si mi-a zis ca mai bine ramanem amici! Tocmai de asta nu mi se pare normal ce se intampla intre noi. da inteleg faza responsabilitatea! Deci ma place dar nu vrea sa recunoasca?

| baltza92 a răspuns:

Cati ani ai? inca el nu e pregatit de o relatielaughing e prea copil sa stie ce e aia, nu stie cum sa reactioneze sau ii e frica sa nu rada ceilalti de el...asa e cand esti copil tongue

| Karinna1 explică (pentru baltza92):

21! Daaa prietenii nostri comuni fac bacau de noi! Adica toti ne intreaba de ce nu ne combinam ca ne sta nine impreuna! Si mi-a zis ca "astia" o sa faca bascau! Deaia ne vedem pe ascims cand mergem in oras nu trebuie sa afle nimeni...

| baltza92 a răspuns:

Ar trebui sa ii pui piciorul in pragbig grin...sa il intrebi ce vrea de la tine? prietenie sau relatie ca tu nu mai rezisti asa sau ceva de genubig grin vezi cum o sa reactionezethinking

| Karinna1 explică (pentru baltza92):

Nu va recunoaste nici odata ca ma place.sad daca in octombrie mi-a zis ca nu... zice ceva si face cu totul altceva... tot timpul. daca vb cu el iar nu ne mai vorbim o sapt si iar o sa ne vedem la ceva party si iar ne vom saruta si uite asa totul e la loc! Si i alt ceva ma saruta cu forta daca nu vreau sa il sarut laughing