| Larisa1945 a întrebat:

In ultima vreme sunt cam ingrijorata pentru verisoara mea de 5 anisori. parinti ei au divortat,iar mama ei s-a recasatorit cu un alt barbat, mai rau,dur,sever etc. a lovit-o pe micuta(pe verisoara mea) cu o bota,o creanga. de s-a invinetit. de atunci e mereu speriata de orice nu doar de el. ci de orice si incepe sa uite lucruri, e speriata si cand cineva vorbeste un pic mai tare. ce ar trebui sa facem? Adica mama ei spune ca inventeaza lucrurile astea, dar sincer eu nu prea cred. are 5 ani dar e destul de serioasa si nu are de ce sa minta plus ca de barbatul cu care s-a recasatorit am o parere proasta. Nu doar eu ci si bunica ..infine ce am putea face? Adica eu am doar 14 ani orice i-as zice la mama verisoarei mele nu conteaza si spune ca vrem s ao despartim de el, dar ea nu poate vedea cum se comporta cu fetita se gandeste doar la ea. La fel bunica nu poate face nimic!
Sa revin. mie mila de verisoara mea. ce pot face sa-si revina din starea asta ciudata? Cum sa fac sa nu mai uite orice lucru ce face?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bunica ta ar putea telefona la Protectia copilului din judetul tau si sa expuna situatia verisoarei.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Vorbește cu un adult - preferabil diriginta ta.