| XxXNotForKiidsXxX a întrebat:

Prietena mea cea mai buna cu care ma cunosc de 8 ani jumate nu prea ma mai baga in seama.De cand a inceput cu baietii pe mine ma minte numai ca sa nu mai stau cu ea.De exemplu m-am intalnit cu ea si am intrebat-o daca sta afara si a zis ca nu ca trebuie sa se duca la o verisoara.Eu m-am dus sa iau pizza si am vazut-o pe ea care statea cu un baiat si se sarutau..."era la varsa".De atunc ma minte intruna..Pe unele prietene le folosea ca sa o ascunda de mine. Facea pe toata lumea sa creada ca eu o controlez.bine inteles prietenii si-au deschis ochii si si-au dat seama ca de fapt doar au fost folositi...Tin sa mentionez ca are 13 ani..Stiu ce o sa zice-ti "la 13 ani ar trebui sa va vede-ti de scoala nu sa fiti cu baieti"etc.Eu i-am spus ca la varsta aceasta inca suntem practic copii.Am plans de atatea ori din cauza ei si ea nu a varsat o lacrima.De fiecare data cand se lua cineva de ea m bagam eu iar cand cineva se lua dse aseza pe o scarasad
Ea nu a varsat macar o data o lacrima pentru mine.
Ce ar trebui sa fac?happy
Funda pentru cel mai bun sfat:*
Scuze pentru categoriebig grin

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cunosc si eu astfel de specimene. Cand are cu cine sta, nu te baga in seama, nu te cauta, nu te saluta. Cand ramane singur/a, imediat apeleaza la tine, chiar daca a trecut juma de an de cand n-ati vorbit. Se folosesc de noi si trebuie sa le facem vant. Pentru ca avem nevoie de prieteni adevarati, iar in lume sunt destui oameni buni cu care sa legi o prietenie frumoasa. Daca a dat de baieti (si de ce au ei in pantaloni), asta nu inseamna ca trebuie sa-si ignore si, mai rau, sa-si minta prietenii. Nu cred ca e prima data cand face asta, chiar daca nu avea prieten pana acum. Nu merita sa o astepti. Prietenii sunt importanti pentru noi, dar si noi suntem importanti pentru ei! Sa nu uiti asta! happy

8 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

A dat de... băieți.

| ywar a răspuns:

Prietenia floare rara. Cum sa iti spun eu draguta? Cand ti-e bine sau cand ai impresia ca ti-e bine ii uiti pe toti cei care au fost alaturi de tine ani buni. Stai linistita, asat nu se intampla numai la 13 ani, se intampla si la varste muult mai inaintate. Dar sa nu dezvolt mai mult decat trebuie.
Important este sa iti filtrezi prietenii si sa nu iti otravesti sufletul cu copilarii, rautati adolescentine.
Un prieten e greu de gasit dar atunci cand l-ai gasit este mai pretios ca un inger [cum spunea cineva]
Deci treci peste asta si ignora pentru ca sunteti niste copii. Dar copii cresc si se-nraiesc si ce sa vezi... le mai cresc si dintii si musca.
Nu te mai amari!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Asta numesti tu prietenie? sa-i fie rusine, ignor-o total ca se comporta asa, tot ea va veni la tine sa se scuze

| BlueViP a răspuns:

Renunta la ea! Oameenii de genul asta nu merita nici sa=i privesti

| XxXNotForKiidsXxX explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri.happy

| CristinaCrisy a răspuns:

Nu imi vine sa cred:o am si eu eu aceeași poveste si ma cheamă tot Cristina. Dar la mine s a rezolvat problema cu timpul. asa face tot timpul. cand se vede ca are alti prieteni pe mine ma uita si dupa cica suntem bff. Dar oricum. nu renunta la prietenia ei. eu asa am facut! Fara ea nu poti trai. mai ales eu care suntem prietene de la gradinita. ii iert aproape orice :*

| momo0988 a răspuns:

Prima oara ar trebui sa discuti cu ea, sa ii spui tot ce crezi despre ea...ce simti, si dupa aia sa clarificati daca mai sunteti prietene

| Oane99 a răspuns:

Ar trebuii să o tratezi şi tu la fel cum te tratează ea, şi nu mai pune la suflet. Caută-ţi şi tu un băiat şi uită de ea.