| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o problema delicata. Deci: Din clasa a 2-a, inca imi place de un baiat de la a 5-a B iar eu sunt la a 5-a C. Ma cunoaste, il cunosc. Dar prima oara cand am vorbit a fost pe Facebook. Si am mai schimbat si vreo doua vorbe in realitate. De curand am aflat ca are prietena ( nu ca as vrea sa fiu cu el ). Si un prieten incearca sa ma faca sa nu il mai plac pentru ca acel prieten ma place. Si imi tot spune ca ala e gay, homo, prost etc etc. Si inventeaza chestii despre el.
Ieri, cand cei de la B au terminat orele, o prietena s-a dus ca el si i-a spus ca il plac. Ceilalti colegi ma tot rugau sa ma duc la el si eu nu vroiam. Acea prietena mi-a spus ca el a ranjit cand a aflat ca il plac. Dar a fost un ranjet mai ciudatel... ( zambetul lui adorabil x3 ) Si a plecat pana la urma pentru ca eu nu veneam. Si am inceput sa plang si m-am dus in baie. A venit o colega si m-a ajutat sa ma linistesc apoi ne-am dus in clasa. In momentul asta, TOTI stiu secretul, care acum nu mai e un secret. Pana si baiatul ala T_T Si acum mi-e frica sa ma mai duc la scoala ca sa nu dau cu ochii de el sad Ajutor nu stiu ce sa fac! sad Pana la ora 1 nu m-am oprit din plans. crying

5 răspunsuri:
| SimonaQs a răspuns:

Calmeazateeee! N ai nici o vina tu daca inima ta decide asta asta faci ia-ti inima in dinti si spnei baiatului ca il placi poate il prinzi intr-un moment singur sa stai de vorba c el... Pe tine n te intereseaza ce zic colegii pe tine te intereseaza doar de tine si atat... Ar trebii sa te duci sa vb cu el sau daca ai vrea sa se inchee aceasta poveste ar trebui sa ii spi ca n a fost adevarat ce a spus colega ta.
Baftaa! Sa ai curaj sa ii spui ce simti

Funda?

| SmartLie a răspuns:

Linisteste-te!

Nu mai plange ca degeaba plangi, oricum el nu stie ca plangi!

Fa ceea ce simti.

Adica care vrei sa stie adevarul spune-i ca il placi. daca vrei o poti face printr-un biletel (asa am facut si eu)
sau daca nu o poti face in ''direct''.

Daca nu vrei sa stie ii poti spune colegei sa-i spuna ca nu e adevarat si ca ea a inventat totul dar daca nu vrea o poti face chiar tu.

| lifeisfulloflyrics a răspuns (pentru SmartLie):

Stie ca plang, si il doare in c-r de mine T^T

| DPSFE a răspuns:

Lolrolling on the floor))))

| bYaa12474 a răspuns:

Wow...si eu am avut aceeasi problema, doar ca la mine a continuat rau, tu sa nu faci greseala de a nu vorbi cu el, fi deschisa deoarece unor baieti chiar le plac fetele directe, la urma urmei nu ai nimic de pierdut...winking