| xFaith a întrebat:

Hey TPU.
Unui coleg de la mine din clsa ii place de mine. a recunoscut asta intregii clse. Eu una nu-l plac deoarece il vad ca pe un amic, nimic mai mult.
Imi spuneti va rog. ce sa-i spun fara sa-l ranesc?
Dau fuunda pentru cel mai dragut raspuns dat happy

Răspuns Câştigător
| IndescribableChild a răspuns:

Dear...hee hee si eu sunt in aceeasi situatie. Baiat blond, inalt ochi albastri a recunoscut ca e topit dupa mine de cand l-am ajutat sa invete pentru testul la engleza.
In fine, asta nu conteaza. Daca se pune problema sa te intrebe daca vrea sa fiti impreuna poti sa procedezi in urmatorul fel: Il iei de mana si ii zici frumos ca pentru tine este un prieten de discutie, caterinca la ore, prieten de petreceri respectiv frate. Sa il rogi sa inteleaga ca nu poti sa te vezi cu el din alt punct de vedere, doar cel stric amical. Sa nu se supere pentru tine, ii zici ca o sa isi gaseasca o persoana care sa aiba calcaile la fel de aprinse ca el. Pe tine sa te priveasca ca pe prietena de discutii caterinca, petreci respectiv sora.
La mine a mers foarte bine. E fratiorul meu acum si vorbesc orice cu el.

4 răspunsuri:
| LifeLife a răspuns:

Sh mie mi s-a intamplat la fel dar eu am incercat sa il resping sa nu ii mai dau atata atentie cat ii dadeam inainte si la mine a mers dar va trebui sa fi foarte atenta si in vorbele pe care ii le spui ca poti sa il ranesti sh prin vorbe...asa ca ai grisa.happyhappy

| gigiro a răspuns:

Ii multumesti pentru ca are sentimente atat de nobile fata de tine,dar ca esti surprinsa,de modul cum ti-a marturisit lucrul acesta. Oricum, el nu a declarat decat ca-i place de tine, nu este nevoie sa-i dai vreo replica. Aceasa nu inseamna ca dorese sa fie prietenul tau.

| treipuncte a răspuns:

Sa nu regreti dup aia sa il placi si el sa iti intoarca spatele!

| iulianlica a răspuns:

Ai pute sa-i spui multe, dar citi ani aveti impreuna[anii tai+anii lui]