| anonim_4396 a întrebat:

V-i s-a intamplat ca in timp ce partenerul sa va ceara o mica pauza de 3-4 zile, sa simtiti un gol in inima.Ca si cum s-a rupt o parte din voi. Iar in fiecare loc in care va uitati sa apara imaginea lui si sa va amintiti de fiecare lucru facut impreuna. Simtiti ca nu mai vedeti rostul telefonului cat timp aceste 3-4 zile trec. Cum totul ia o intorsatura groaznica si va simtiti gol pe dinauntru. Sa vreti sa sunati pe partener dar sa va opriti deoarece a-ti promis ca respectati decizia? Dau funda pentru cel mai concret raspuns.

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Da,normal e sa simti un gol in suflet intr-o astfel de situatie.Dar mai bine dupa astea 3-4 zile care nu sunt multe discutati sinceri despre ce nu am mers si ce se poate face.

| Xenia16 a răspuns (pentru ElenaSA):

Deci trebuie sa ii respect decizia nu? Am promis chestia asta. Si de fiecare data cand ma uit la telefon il iau in mana si ma opresc pentru ca stiu ca am promis.

| ElenaSA a răspuns (pentru Xenia16):

Daca ati hotarat amandoi asta, da. Oricum 3-4 zile nu e mult.Nu cumva i-ai dat prea multe telefoane?

| Xenia16 a răspuns (pentru ElenaSA):

Sincer la telefon vorbim de 3 ori pe zi. Pare o eternitate 3-4 zile ma simt foarte goala fara el. crying

| ElenaSA a răspuns (pentru Xenia16):

Da-i un pic de libertate. Poate se simte agasat.

| Xenia16 a răspuns (pentru ElenaSA):

Ii dau ca asa am promis. Dar e doarte greu. Asta o fac pentru el, daca ar sti cum ma simt acum crying

12 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

In 5 ani de zile, iubitul meu mi-a cerut doar o data pauza. si atunci nu a rezistat nici cateva ore si m-a sunat. Cum zicea cineva mai jos, tu fa-ti griji in legatura cu ce se va intampla dupa, nu ca nu vorbesti cu el 4 zile. asta nu e mare lucru. sigur ceva e cu el. s-a plictisit de tine. dupa "pauza" vine, mai devreme sau mai tarziu ( devreme de obicei) despartirea.

| Xenia16 a răspuns (pentru tuGatita):

Sper sa nu vina nici o despartirecrying(, l-am suparat eu si de asta a cerut pauza.crying

| tuGatita a răspuns (pentru Xenia16):

Fii mai indiferenta cu el. se vede ca te crede un catelus. stiu ce zic

| grab a răspuns:

Daca ai primis ti-ai asumat!

Uite, ca exercitiu de viitoare femeie ce vei fi incearca sa ii impui tu lui o pauza de inca 4 zile dupa asta happy

Vezi daca digera propunerea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pauzele unei relatii, cel mai mare mister al omenirii... De fapt pauza intr-o relatie e ceruta de unul dintre parteneri cand s-a saturat de celalalt. Ca vrea sa-l insele, ca nu-l mai suporta, ca vrea sa incerce altceva, pauza este un fel de a spune ca asa nu se prea mai poate. Astea 3-4 zile sunt ultima ta grija, problema ta ar trebui sa fie de ce a cerut pauza si daca mai poti face ceva sa amani inevitabilul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o cerere egoista.iar iubirea nu e egoista.inseamna ca nu e iubire.si unde iubire nu e, nimic nu e.pauza? am auzit-o si pe asta.

| alex20002012 a răspuns:

Nu e chiar mult 3-4 zile dar de obicei cand unul dintre parteneri cere pauza inseamna ca s-a cam saturat de celalalt partener l-ai stresat cu sms-uri sau alt ceva?