| Irenexd a întrebat:

va rog ajutati-o pe prietena mea : Deci, ei ii placea de un baiat. A fost la ziua lui si a surorii sale. Acolo ne-am jucat adevar, tupeu sau provocare, si chiar baiatului care il placea i-a cazut provocarea sa o sarute! Asa a sarutat-o si apoi la scoala nu s-au mai bagat deloc in seama ca si cum nu s-ar fi cunoscut! Azi am iesit cu totii in oras si baiatul acela s-a certat cu prietena mea tot drumul! Si tot ii zicea ca e imatura si alintata ( dar nu este o cunosc ff bine ). Ce sa faca? De atunci de la sarutul ala s-au certat. Si prietena mea are niste draci pe acel baiata o scoate din sarite! Ce ar trebui sa faca? nu mai suporta nimic! Va rog un sfat plsss! Funda pentru cel mai bun raspuns va rogg hellp me

4 răspunsuri:
| AmandytaErhan a răspuns:

Uite, mi s-a intamplat si mie si vreau sa spun ca e foarte rau ca totul a inceput deodata de la sarut, daca avea sa spuna nu cred ca ceilalti aveau sa o creada o lasha ori nu stiu sau baiatul ar fi crezut ca ea nu vrea sal sarute dar pentru relatia lor mai bine era sa o ia mai incet, marog asa a fost situatia nu e vina nimanui.
Cateodata dupa asa intamplari vin relatiile de durata dar cateodata cineva din ei simte ca sia implinit scopul principal,, sarutul'' si nu mai gaseste ceva bun in cealalta persoana decat buzele, care deja lea,, gustat''. in cazut asta baiatul e cel ce a ramas multumit doar de atat.
Eu si un baiat ne placeam reciproc cu 2 ani in urma (am ziso asa pentru ca eram cam mici ca sa pot zice ca ne intalneam) apoi vara ne-am certat si urmatorul an a inceput un pic rau, adica tot nu ne prea luam in seama dar oricum am inceput din nou sa ne placem unu pe altu din nou a fost vara si ne-am certat...(cel putin eu nu credeam asta dar dup ce am vazut ce urmeaza arata de parca am avut o lupta) de la inceputu anului asta tot timpu cand trec pe langa el zice ceva jignitor ma face,,alintata si imatura'' (deci e acelasi caz) si cand profa zice ceva de genu,, asa se alimenteaza reptilele'' el zice in gura mare,, iata de ce amanda e asa slaba, dup cum se alimenteaza'' si chestii din astea si ma iriiiiiiiiiiiiita
Cred ca nu se mai poate rezolva ceva... daaar daca prietena ta se va schimba la timp poate relatia sa se salveze ca la mine anul trecut...dar trebuie sa se schimbe de finitiv si in modu bun

| AmandytaErhan a răspuns:

Tiai raspuns singura la intrebare si prietena ta a primit realitatea...asta e, acum Tu esti cea care poate face ceva...sati incurajezi prietena(asta e obligatoriu) si sai cauti un iubit nou, pentru ca tu esti singura care stie cei place in afara de ea insasi (Asta daca intr-adevar vrei sa o ajuti)

| emmasweet a răspuns:

Poate că sărutul acela a fost mărul discordiei. El îi spune acele lucruri din senin, fără a argumenta de ce o etichetează în aşa fel? Poate că ea se comportă diferit în preajma lui de la acel sărut şi de aceea el interpretează. Dacă ei nu şi-au mai vorbit deloc la şcoală aici intervine deja problema. Ea probabil aştepta ca el să îi acorde atenţie, să îi vorbească şi de aceea nu a făcut primul pas. poate că şi din partea lui a fost acelaşi sentiment.fiecare din ei cerea ceva şi anume atenţia. însă dacă nu oferi cum poţi primi?!
Dacă el îi spune că e "imatură" şi "alintată" înseamnă că i s-a părut că e prea orgolioasă să îi spună ceva.prea "imatură" (cum spune el) să facă faţă situaţiei şi să-i arate într-un mod subtil sentimentele ei reale faţă de el.ar trebui să stea să analizeze la rece situaţia şi să îşi dea seama că amândoi greşesc.
Ar trebui să vorbească undeva decât ei doi să lămurească problema. poate şi lui îi place de ea şi se va înfiripa ceva frumos după toate aceste tachinări. Succes!

| Irenexd explică:

Da aveti amandoua dreptate dar, nu se mai pot impaca! Zici ca este un razboi intre Atena ( prietena mea) si Sparta ( baiatul) deci chestia asta e cam incurcata, ff incurcata deci... nu se mai pot impaca!