| Justmeandmysmile a întrebat:

va rog ma ajutati si pe mine? Se apropie 8 septembrie, Sfanta Maria si vreasu sa ii cumpar mamei un cadou frumos dar nu stiu ce cadou. Da stiu ca cele facute de mana sut mai "valoroase" sentimental dar numai din acestea i-am facut (vreo 10 rame cu poze, vreo 100 poezii i-am facut). De asemenea i-am cumparat deja multe flori la ghiveci, asa ca nu mai am idei, iar pentru cele manuale nu mai am materiale tongue. As vrea sa-i iau flori la buchet da alea e pacat ca se ofilesc.As dori sa ma ajutati cu idei de cadouri pana in 50 lei(500.000 rol). Ca sa va ajut sa va vina idei sa ma ajutati iata cate ceva despre personalitatea mamei mele : o persoana politicoasa, dar care daca exagerezi se enerveaza, nu prefera o culoare anume, foarte harnica (eu sunt mult mai lenesa laughing ), nu prefera vreo floare anume. Vreo idee?

Răspuns Câştigător
| Jamie a răspuns:

Pei ia-i o geanta poate sunt genti foarte frumoase care costa mai putin de 50 lei.
Sau pentru ca am vazut ca ii plac lucrurile de mana poate ii poti face tu una in care sa isi tina fardurile.
Verisoara mea si-a facut dintr-o caciula mai veche o super geanta tu poti incerca dintr-un material te duci la magazin si cumperi niste material, ai spus ca mama ta nu e pretentioasa la culori, deci nu conteaza culoarea.
Apoi incepi sa cosi materialul dar ai grija ce ata folosesti la sfarsit iei doua bucati de material si le infasori si le cosi si faci tortile banuiesc ca stii cum se fac...
Cumpara-i un parfum dar ai grija sa nu miroasa foarte tare s-ar putea sa i se faca rau depinde cum este organismul ei.
Sau ai putea sa incerci sa ii iei o crema de maini, picioare. sau un lifting de imbatranire _> Sau daca ai talent picteaza-i un peisaj maritim sau din padure imporant este sa fie facut de tine. dar asta doar daca ai talent in desen daca ai talent la muzica atunci compune-i un cantec.
P.S. sper sa te ajute daca nu mai ai idei trimite-mi un mesaj primesc fundita?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| inger02 a răspuns:

Cumparai o esarfa, si un set cu cercei si lant, sau cumparai un parfum

| nicko a răspuns:

I-ai un tricou simplu alb sau culoare deschisa si din Carrefour un borcanel cu vopsea pentru haine care e vreo 10 lei si daca nu prea ai talent la desen tragi o imagine ceva la imprimanta si apoi pui sub tricou, trasezi cu creionul si pe deasupra cu pensula.Sau te duci in carrefour si ii imprimezi ceva pe o cana un tricou o perna...

| miku0101 a răspuns:

Ai putea sa ii faci o feligitare cu mana ta. Eu asa fac mereu. Sau poti sa ii facfi o felicitare pe calculator. poti sa ii desenezi un desen cu tine si cu ea. ar fi incantata. sau dai melodia.de ziua ta. la maxim. si ii dai felicitarea.happy poti sa ii iei niste pijamale sau o pereche de papuci de casa. Sper ca te-am ajutat cu ceva happy :*.