| User110 a întrebat:

Hey TPU
Vreau sa plec undeva in week end cu niste rude, dar mama nu ma lasa.
Spune ca am teme...ca am altceva de facut...etc
Ce sa fac si cum ca sa ma lase?

1 răspuns:
| EaSports a răspuns:

Cel mai bine ca sa te lase este ca sa-ti faci temele. Daca nu vei sa-ti faci temele si daca mama nu te verifica atunci spune-i simplu ca ti le-ai facut. Daca nu vrei sa-ti faci temele si mama te verifica si oricum nu te lasa, dar tu vrei tare sa mergi, atunci mergi la principiu si spune-i mamei ca nici nu mergi, dar nici lectiile nu ti le pregatesti.