| anonim_4396 a întrebat:

Hey, voiam sa va întreb dacă ați trecut prin asta sau dacă ați mai auzit de asta. Sunt intr-o relație cu un băiat de 1 an și câteva luni. Eu sunt o fire geloasa. El la fel. Eu am devenit mai geloasa in momentul in care am fost nevoită sa șterg mii de poze cu el și fosta lui, pentru ca el nu "avea timp", când el și mama lui ma compara mereu cu fosta.De la un timp, de vreo 2 luni și ceva iubitul meu când nu este in preajma mea si eu găsesc ceva in conturile lui si vreau un răspuns sau ne certam pe un anume subiect nu îmi mai da atenție deloc, îmi inchide telefonul in nas, îmi da block. In momentul in care ne vedem ne certam, ne împăcăm și o reluam de la capăt. Scuza lui este ca e foarte aglomerat cu munca sau ca se ia la vorba cu alte persoane. Prin atenție vreau sa spun sa mai ma sune și pe mine o data la nu știu cât timp. In momentele alea eu ma simt singura și singura persoana care îmi vine in minte este fosta lui. Și îl acuz cu ea. Voi cum ați proceda dacă iubitul vostru ar face așa? As vrea sa îmi spuneti ce credeti și poate unde greșesc și eu.

Răspuns Apreciat de Editori
| johnnny123 a răspuns:

Ce relație este aia în care tot ce faceți este să vă spionați, să vă acuzați și să vă ignorați unul pe celălalt?

Greșiți amândoi pentru că întrețineti în mod artificial o relație moartă în care nu există încredere, înțelegere și respect reciproc.

Puneți punct și vedeți-vă fiecare de viața lui. Aveți tot timpul

3 răspunsuri:
| Marbea a răspuns:

Asta nu e relatie, este jocul de-a soarecele si pisica. O relatie se bazeaza pe incredere iar faptul ca te compara cu fosta nu este un lucru bun. Lasa-l sa se duca la fosta si vezi-ti de drum, vei intalni la un moment dat unul pe care sa te poti baza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a saturat și el de atâta circ. Îți da papucii în curând.

| sofisis a răspuns:

Wow...ai ceva probleme nu gluma. Te-ai gandit la ajutor specializat? Nu e ok sa fii atat de nesigura si sa ai o parere atat de proasta despre tine.
Cat despre fosta lui, e clar ca esti paranoica, pozele nu era treaba si dreptul tau sa le stergi, fac parte din viata si trecutul lui iar soacrele mereu sunt dificile so nu vad cu ce te afecteaza.
Oricum asa cum e acum, relatia asta e destinata esecului. Garantat