| PurpleDark a întrebat:

Heyy
Deci...Sunt cu u tip de o luna si cateva zile, dar de atunci ne-am intamnit doar de 3 ori.
Primele 2 dati am vb, ne-am plimbat, m-a luat in brate.
Ultima data, intr-o ex(acum 3 zile)in care el mi-a zis sa vin si m-a batut la cap sa stam amandoi in microbuz, nu m-a bagat in seama mai deloc! Doar cand radeam cu o colega, a venit si a zis "aaaaooooleeeeuuuulaughing", in rest nimic.La inceput nu ne-am vb, dar pana la urma l-am intrebat eu ce face si atat. Dar, partea rea este ca una, careia ii place d el a stat toooot timpul dupa el si pe el chiar nu il deranja-din cotra! chiar ii placeaangry. Azi, la scl a zis o colega ca ar fi zis aia ca el i-a zis "pisi". Celelalte fete au zis ca nu este adevarat deoarece nu este genul lui. Dar este, deoarece asa mi-a zis si mie de cateva ori.
Pe mess, nu mi-a zis nimic, nici ieri, nici azi.Sambata\(in ex)am i-am zis unei colege in asa fel incat sa auda si el"mah! serios! mai bine ramaneam acasa, ca am venit degeaba in ex!". Am pus status-uri, din care se intelegea ca sunt sup, alea-alea, dar el nimic!

Va rooog mult sa imi zceti ce sa fac.De bagat in seama, as vrea sa nu, sa vad ce face el. Dar totusi as face-o deoarece vreau sa aud ce spune el despre ce s-a intamplat cu aia! Dar nu stiu cum sa-i zic.thinking

Va rooog sa ma ajutatiii!

3 răspunsuri:
| emabrumareanu29 a răspuns:

Poate el te considera o foarte buna prietena si nu o iubita in adevaratul sens al cuvantului. Sau ar mai fi o posibilitate in care el assteapta sa faci tu primul pas. Te sfatuiesc sa incerci sa porti o discutie cu el, anumite vorbe, gesturi il vor da de gol iar tu vei intelege.

| AllenS a răspuns:

Intreaba-l ce are de gand. Dar, oricum, din cate am inteles sunteti din acelasi liceu, presupun din acelasi oras/comuna, wtv. E urat sa stai cu cineva de o luna si putin si sa va fi intalnit doar de 3 ori. Nu inteleg, pana si cu un prieten apropiat te vezi mai des.

| IMC90 a răspuns:

Am mai zis, ma repet, nu este nici o problema laughing

Intrebarea ta incepe asa : ''Deci...Sunt cu u tip de o luna si cateva zile''. Din ce ai formulat reiese ca esti cu un sugar laughing

Formularea corecta, intr-o romana decenta suna cam asa: de o luna si cateva zile, sunt cu un tip care...