| Antonia_8186 a întrebat:

Heyy!

Imi place de un baiat de mult timp, iar prietena mea stie asta. Ea are mult tupeu si l-a intrebat daca ma place, dar raspunsul lui nu a fost clar.In principiu a ezitat sa-i spuna.Heeelp!
Ce ar putea sa insemne asta?

Ce semne da un baiat cand te place?

5 răspunsuri:
| justme97 a răspuns:

Din cate am observat daca un baiat nu te place arata asta de la inceput
dar daca te place sau te simpatizeaza ii e greu sa recunoasca asta mai ales in fata altei persoane
cred ca el nu a vrut sa i spuna ei sentimentele lui pentru tine
cine stie poate o sa ti le spuna chiar tie:X
succeshappy

| Alunuca a răspuns:

In primul rand eu cred ca a trebui sa iti duci singura conversatiile de genul cu tipul care iti place.
In al doilea, daca nu te place nu te place. Nu prea e nimic de facut.
Cand un tip te place face ceva in privinta asta. De exemplu cauta sa iti dea add pe messenger, incerca sa va nimeriti in contexte comune, sau te abordeaza. In mare: incearca sa obtina ce vrea.tongue

| Facebook_4877 a răspuns:

Dacă el a ezitat să-i răspundă, nu înseamnă că nu te place! Poate doar se lasă "greu".

| MsPisic a răspuns:

De obicei,daca un baiat te place, se intereseaza de tine, nr.de telefon sau id, ceva(asta daca nu e prea timid:d)

| Daniela_8349 a răspuns:

Pot sa zic ca de curand, mai precis acum 3 zile au venit mai multi baieti din fosta generala la mine la scara. Desigur nu eram eu singura, mai erau 2 fete de la mine din scara etc. Si l-am vazut pe acest baiat "no name".L-am considerat dragut, in prima seara nu a facut nimic, dupa care in a 2a seara incepuse sa ma priveasca intr-un anumit mod, sa imi zambeasca, mi-a dat id-ul lui de mess etc. si azi suntem impreuna. Deci in concluzie un baiat daca te considera draguta face ceva in privinta asta, adevarat ca fiecare baiat in felul lui dar totusi face ceva. Uita-te si tu si vezi daca se uita la tine sau vorbeste mai mult cu tine fata de alte fete, daca iti face cu ochiul, daca are mici glumite cu tine care sunt dragalase ...chestii de genul. Eu iti urez succes si sper sa te placa si el asa cum il placi tu. Daca nu chill, mai are balta peste big grin