| anonim_4396 a întrebat:

I-am zis cuiva că mi-e rușine puțin când sunt la muncă că aș putea să mă întâlnesc cu cineva cunoscut sau un fost profesor și m-a întrebat dacă am primit bullying când eram la școală.
De ce m-a întrebat asta? Eu nu am resentimente și nici nu dau vina pe nimeni.

6 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Pentru ca ai fi putut ramane cu sechele si te tot intereseaza parerea lumii si ce spune aceasta.Si chiar nu trebuie sa te intereseze. Ai un job decent, felicitari ca iti castigi banutii Important sa ai o paine pe masa.

| alondrakiss a răspuns (pentru ioana748):

Pe mine chiar mă stresează ce spune lumea... sad

| ioana748 a răspuns (pentru alondrakiss):

Dar, nu este despre tine, este despre frustrarile lor.
Este mai usor sa fii rau cu cei din jur, mintindu te singur ca astfel eliberezi mizeria interioara.
Asa ca nu prelua mizeria nimanui.Nu ai de ce. Oamenii deosebit de frustrati sunt rautaciosi, care ascund poate o trauma majora si nu stiu ce sa faca cu ea.
Plus ca unii sufera de lipsa de atentie si stiu ca o reactie primesc sigur daca sunt rai in comportament.
Nu trebuie data importanta celor cu sechele pe suflet, cel mult aratata mila sau totala indiferenta.
Eventual tratat cu umor.
Toate cele bunehappy

| alondrakiss a răspuns (pentru ioana748):

Dar spre exemplu se vede pe fata mea tristețe și spun că sunt nu știu cum...

| ioana748 a răspuns (pentru alondrakiss):

Inveti tu sa zambesti si cand te superi. Asa spargi tristetea si faci comutare pe vibe pozitiv.
Este chestie de exercitiu.
happy

| alondrakiss a răspuns:

Daca v-a jignit, dacă ați fost luat peste picior...Eu am pățit in liceu îmi spunea un tip că sunt urâtă, de fiecare dată când ne întâlneam îmi repeta.