| nimicaici a întrebat:

Ieri cel mai bun prieten al meu a plecat in Italia pentru ca locuieste acolo dar in Romania are casa lui si familia lui. Vreau sa va intreb ce i-as putea spune? cum sa ii zic ca mi-e dor de el? vreau sa ii zic intr-un mod mai dragut, special

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu cred ca e nevoie de ceva mai dragut sau de un mod special de a o spune. Decat sa te complici cu versuri si altele, cel mai ok este sa ii spui pur si simplu ca iti este dor de el si ca-ti lipseste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubesc…cum iubeste pasarea libertatea, te doresc… cum doreste pamintul apa, te ador… cum adora albina nectarul de pe floare, te sarut… cum nimeni altcineva n-ar putea s-o faca mai bine ca mine, te astept… cum asteapta noaptea luna pe cer…

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii poti spune:"Imi lipsesti mult! Te astept inapoi sa ne reluam activitatile".
Funda?

| cosmin2sun a răspuns:

Daca si el crede ca esti cea mai buna prietena a lui sigur nu va uita de tine. Dar daca e stabilit acolo inseamna ca acolo se simte bine si tu trebuie sa il intelegi sau sa o intelegi. sa ii spui ca iti e dor de el/ea, nu e ceva iesit din comun. E chiar bine sa stie ca are un prieten ca tine caruia ii pasa.Crede-ma ca va tine minte asta. E greu sa te desparti de persoanele dragi dar din pacate nimic nu e intamplator.Asa trebuie sa fie indiferent daca vrei sau nu.Deci pune mana pe telefon si spune-i ca iti e dor de el/ea. Asa o sa te simti mai bine si ai sa treci peste asta cu mai multa usurinta.Trista intrebarea ta dar frumoasa happy

| DanielW a răspuns:

Emotionanta povestea. Daca ai vreo influenta asupra lui (sotie, iubita, I don't know...) ar fi normal sa ii spui asa ceva. Dar in rest nu vad ce-ai putea face.

| premiere30 a răspuns:

Păi îi zici pur şi simplu! Şi îi poţi spune că îl aştepţi înapoi...