| theodora94 a întrebat:

Ieri m-am certat cu prietenul meu mi-a spus ca il stresez si mai multe si eu i-am zis sa aiba o seara buna si ca ii urez craciun fericit si el m-a intrebat ca daca i-am zis criun fericit inseamna ca nu mai vorbesc cu el si eu nu i-am mai raspuns si azi dimineata i-am trimis mesaj si nu mi-a raspuns si l-am sunat si tot nu mi-a raspuns si dupa l-a sunat colegu si a raspuns ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| lalla97 a răspuns:

Eu zic sa il lasi sa isi revina. daca tine la tine o sa sune el ..eu una asa faceam cum faci tu..incercam dar inzadar...asteapta..o sa vezi ca o sa isi ceara el scuze..am trecut prin asta.iar daca nu o sa o faca, inseamna ca nu simte nimic pentru tine
. Succes! Te pup:*

| theodora94 explică (pentru lalla97):

Pentru ce sa isi ceara scuze...nu imi raspundea expre la telefon.

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca el a crezut ca i-ai dat papucii.Si a luat-o ca atare.Mai lasa-l o zi doua si apoi suna-l. Poate raspunde.

| theodora94 explică (pentru darrio2007):

MI-ai dat o idee super ma duc direct la el acasa si vorbesc cu maicasa.

| darrio2007 a răspuns (pentru theodora94):

Ok.Succes.

| IsabelaIssa a răspuns:

Esti la scoala, ar trebui sa te preocupe asta mai mult. Nu ma astept sa imi dai dreptate, normal. Intrebarea e : de ce au devenit atat de normale lucrurile care nu sunt normale? In loc sa stresezi baiatul, ar trebui sa iti vezi de scoala, pentru ca de baieti o sa ai timp pe viitor. Si ce viitor o sa ai daca acum nu faci nimic pentru a-l avea mai frumos? De ce va complicati viata? De ce va stricati copilaria cu astfel de lucruri? La varsta ta, consideri ca stii ce e iubirea? Copilarelile astea ce voi le numiti certuri sunt absurde. Mai intai trebuie sa inveti sa respecti un om, sa inveti ca atunci cand iubesti pe cineva nu inseamna ca iti apartine, sa ii dai libertate, sa stii sa comunici in orice situatie, sa tii cont de ceea ce il deranjeaza. (asta referitor la faptul ca il stresezi). As avea multe de zis, dar sunt convinsa ca nu vei lua nimic in seama, asa ca ma opresc aici. happy

| theodora94 explică (pentru IsabelaIssa):

Am terminat scoala sunt la facultate. Si m-am impacat cu el.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru theodora94):

OK. Oricum, ar trebui sa tii cont atunci de a 2-a parte a ceea ce am scris.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu cred ca-i o idee buna sa te duci la el acasa,aminteste-ti ca cearta a pornit de la faptul ca ti-a spus ca-l stresezi. Daca i-ai facut urari de Craciun, inseamna ca nu mai vrei sa vorbesti cu el cel putin pana atunci, logic nu? Nu actiona grabit, gandeste-te inainte de a da curs tentatiei de a suna, poate ca o mica pauza nu-i chiar o idee rea.

| theodora94 explică (pentru Mihaela1964):

O mica pauza e o idee foarte rea pentru ca tu nu stii prin cate am trecut ca sa fim impreuna si nu ma duc la el acasa doamne imi si imaginez ce o sa zica maicasa cand o sa ii zic ca m-am certat cu el o sa inceapa sa rada.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Asta se întâmplă cu majoritatea tinerilor (mai ales a adolescenţilor) care au încă de învăţat cum să se comporte într-o relaţie sentimentală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa inveti sa scrii romaneste, sa folosesti virgula si punctul.
La cat de prost te exprimi, nu ma mir ca il strezi si nu mai vrea sa te vada.

| theodora94 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu sunt romanaca.

| theodora94 explică (pentru theodora94):

Romanca* si nu ma descurc prea bine, nu prea o stapanesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru theodora94):

Poate aici e problema si s-a saturat si el sa te auda!

| theodora94 explică (pentru anonim_4396):

Nu e nici o prolema...nici el nu e roman...suntem amandoi machidoni! Iar daca sunt machidoanca vorbesc mai mult ce sa fac asa e felu meu si daca s-a saturat sa ma asculte sa suporte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a spus ca il stresezi, inseamna ca nu ii dai spatiu.

| andrei690 a răspuns:

Esti proasta fa

| theodora94 explică (pentru andrei690):

Mie nu imi zici fa ca nu ai facut armata cu mine si de ce sunt proasta?

| fede12 a răspuns:

O simpla cearta.o sa treaca

| theodora94 explică (pentru fede12):

Nici macar nu a fost cearta...nici macar nu s-a suparat pe mine, a spus ca il stresez deoarece era prea ocupat, iar de craciun am avut parte de cea mai frumoasa surpriza: mi-a oferit un inel de logonda!

| argjdnrirg a răspuns:

Nu ar trebui sa il mai suni.
Iar daca te suna el, nu ii mai raspunde, macar pentru cateva ore.