| p1nk03 a întrebat:

Imi cer scuze pentru faptul ca am scris in aceasta categorie desi este vorba de cariera dar sunt in criza de timp si imi asum acest lucru. Saptamana care vine trebuie sa ma inscriu la o postliceala.Nu sunt sigura la care dintre cele doua: Henri Coanda sau Hipocrate Constanta ( care este mai fiabila, mai buna ). Deasemenea nu ma pot decide la ce specializare sa merg.Asistent de farmacie sau asistent medical generalist.Ma vad in ambele joburi, mentionez ca nu doresc sa plec in afara.Voi ce imi recomandati? Din punct de vedere financiar, a locurilor de munca si a programului de lucru, ce pareremi dati?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Bagate la farmacie, mai multa curatenie si salariu mai bun. In spital nu are rost sa jegmanesti lumea cu spagi ca e destul de saraca si cand ti-e lumea mai draga iti vine beleaua peste cap. Nevasta lu unchimeu lua peste 1000 ron inainte de criza dar acum se incadreaza pe acolo chiar putin mai mult si nu plateste medicamentele daca ia acasa.

2 răspunsuri:
| Fayree a răspuns:

~ Recomand farmacia...in spital e greu si muncesti mult si nu castigi chiar mult sigh. Fundita? big grin.

| grab a răspuns:

Mai bine pe generalist pentru ca vei avea o paleta mai larga de deschideri si poate cand o sa se poata calatori mai lejer pe afara o sa ai mai multe variante. Nu te opri aici, incearca si la medicina ulterior.

succes!