| Patricia445555 a întrebat:

Îmi doresc ca iubitul meu sa vina acasa e plecat la muncă în strainatate avem şi o fata împreuna are doar 2 luni simt ca nu ma mai descurc singura el a plecat acolo pentru a strange bani de nunta si pentru copil dar eu simt ca nu mai pot singura.Ce ar trebui sa fac in aceasta situatie?

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Sa vorbesti cu el. Nu separati si "cu bani" (oricum nu multi) veti avea fericire

| Theonlyone1111 a răspuns:

Bună. Am fost intr-o situație similara. Am fost plecat în străinătate, copilul era mic, datorii erau destule, dar trebuie sa discuți cu el. Exista doua posibilități și anume: sa nu își dorească sa se întoarcă dacă este plecat de ceva timp acolo sau sa te înțeleagă și sa se întoarcă acasă. Pana se va întâmpla acest lucru, o sa te descurci stai liniștită. Deocamdată ești supusa stresului post-natal. Poți, vei putea, doar ca îți trebuie o persoana lângă tine cu care sa iti împărți aceste "greutăți de moment".

| Violleta2022 a răspuns:

Abia a plecat de o luna i tu vrei sa vina iute acasa?
Cu ce naiba va intretineti, ca tu tai frunza la caini acasa, cu un copil pe cap, fara servici, fara casa, fara nimic...
Tu ce naiba faci toata ziua de nu mai poti?