| Bianca6002 a întrebat:

Îmi doresc o pauza de la căsnicie eu și soțul meu nu prea ne mai înțelegem așa cum ar trebui între noi 2 sunt certuri aproape în fiecare zi vreau sa fim din nou ca la început ai sa nu ne mai certam.Care e modul cel mai bun de a rezolva neînțelegerile?

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

"O pauză" în căsnicie este preambulul divorțului.
Ar trebui mai întâi să descoperiți CAUZA pentru care vă certați. Și, dacă se poate, să remediați situația.

| Miruna333 a răspuns:

Terapie
Nimic nu mai poate fi ca in prima zi pentru ca voi va schimbati, relatia se schimba, lucrurile evolueaza. Ar fi si ciudat sa fie totul ca in prima zi