| MonyMonica876 a întrebat:

Îmi doresc să am o relație mai bună cu soțul meu el mai bea uneori dar nu face scandal sau ceva doar ca el are și niște probleme cu inima și mie nu mi se pare ok ca bea i-am zis asta de foarte multe ori și nu mă asculta din cauza asta avem certuri destul de dese.Cum putem evita certurile în relație?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseaman ca esti rea de gura?
Pai, legi cateaua, cum se spune pe romaneste, mai ales daca spui ca-ti pasa de sanatatea lui, ca face omul infarct de la limba ta ascutita.

| Cipi1212 a răspuns:

Alcoolul nu este bun pentru inimă și pentru sănătate în general. Încearcă să îl convingi.