| Mia65 a întrebat:

Îmi doresc sa petrec mai mult timp cu copilul meu, are 10 ani, eu sunt ocupata cu munca și îl las mai mult cu mama. Ea m-a ajutat cu el de când l-am născut pentru ca l-am născut când aveam 17 ani, acum am 27 de ani, băiatul îmi simte lipsa când sunt la muncă.Cum pot petrece mai mult timp cu el?

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Pai,iesiti la o inghetata,in parc,o cofetarie,un film, un picnic.
Aveti cu ce va ocupa timpul impreuna.
Daca este urat afara, va jucati ceva, carti, sau daca are el vreun joc preferat.
Va puteti uita si la cate un film, teatru sau desene animate de pe net.
Sau il poti angrena in activitati pe la bucatarie, sa stea pe langa tine si mai povestiti.
Il pui sa iti puna ce muzica ii place lui, asa mai afli despre el si gestionezi putin dezvoltarea lui, insa indirect.
Plus ca incepe scoala si discutiile vor fi in mare parte despre asta.
Voința sa ai si putere, ca ai multe de facut impreuna cu copilul tau.

| Cipi1212 a răspuns:

La 10 ani nu ar trebui să îți simtă lipsa.