| NicoletaNicoleta49 a întrebat:

Îmi e foarte dor de sotul meu, e plecat în străinătate la muncă, şi copiilor le e dor de el. Fata 4 ani si baiatul 7, vorbesc cu el pe video dar tot imi e dor de el, îl vreau lângă mine.Cum imi mai pot alina dorul de el?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Noroc ca s-a inventat video-chatul (Skype, messanger, whats'app etc), si va puteti vedea zilnic, doar sa vreti ca se poate sta cu orele fata in fata, sa vorbiti, sa va jucati, totul este posibil fara sa vina in tara.

| Madaxo97 a răspuns:

Probabil și lui îi e extrem de dor de voi, lui îi e cel mai greu acolo, crede-mă, face acest sacrificiu pentru voi să aveți un trai mai bun, o viață mai bună. Încearcă să îl convingi să își ia concediu de mai multe ori pe an să mai vină și în țară, sau dacă are posibilitatea să va ia cu el acolo să locuiți cu el.

| Cipi1212 a răspuns:

S-a dus la muncă în străinătate ca să vă fie mai bine. Puteți să vă vorbiți pe net.

| Sebi2023 a răspuns:

Încearcă să îl convingi să își ia mai mult concediu