| HardWold a întrebat:

Imi place de o fata din clasa mea dar sunt prea timid ca sa i spun si nu stiu ce sa fac mie prea rusine sa o intreb daca vrea sa fie cu mine nu stiu ce sa fac... in plus toti colegi se dau la ea ce sa fac

Răspuns Câştigător
| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Esti prea timid?! Crezi ca daca tu nu ii spui sau nu faci nimic ea o sa sara in bratele tale si... O faci sa se simta bine in preajma ta.ii acorzi atentie o faci sa se simta importranta, o sa faci sa rada, sa fie fericita atunci and e cu tine.si na la un momentdat te duci frumos la ea si ii spui,, vii la un suc /prajitura '' ceva de genu asta si dupa actionezi happy

Si mie mi-a placut de o fata si na mi-am rata ocazia, i-am spus unui amic ce vreau sa fac si ma trezesc cu el peste mine. deci crede-ma misca'te nu sta cu frica in tine

9 răspunsuri:
| soupflood123 a răspuns:

Prima oară trebuie să-i spui ce simţi (gura nu este numai pentru a mânca), în particular--între patru ochi--evită mediile că oricum o să vă întâlniţi în clasă în fiecare zi. O să-ţi răspundă într-un fel sau altul, deci fii atent la ea.
Oricum, eşti pe cont propriu.

| HyperionCo a răspuns:

E o situatie foarte tricky... Incearca sa o intrebi daca vrea sa mergeti la un suc in weekend sau un film (fii stapan pe tine, si arata-i ca intr-adevar vrei, nu ii zici la misto) si poate iti iese. Daca obtii intalnirea, revino cu un post si iti mai dau sfaturi happy. Nu conteaza ca aialalti se dau la ea, tu fii diferit decat ceilalti si zi-i sincer ca vrei sa iesiti. Cat despre partea ca esti timid, cu totii am fost la un moment dat, mai mult sau mai putin, insa crede-ma, iti va parea mai rau daca nu o inviti decat daca o inviti si te refuza. Succes

| Adutza_2591 a răspuns:

Trebuie sa incerci... poti sa o inviti undeva sau mai bine sa te apropi de ea ca un amic. sai fi aproape oricand so o ajuti si sa faci si gesturi tandre ex: dai haina ta cand este fric stai aproape de ea
incearca sa o faci sa se apropie de tine sa fiti buni prieteni...asta trebuie sa mearga...sunt sigura sigur merge

| 3dyTzz a răspuns:

Cerei Id de mess si vb k mea prinde curaj nu e o rusine nu esti nici primul nici ultimul care este mai timidwinking app ar fi bine ca uh sa i poti bate pe toti colegi tai si sa te dai grozavv Funda?big grin

| 7andrei11 a răspuns:

Arata-i postul asta si zi ca de ea e vorba si gt laughing

| HardWold explică:

Mersi pentru toata lumea pentru raspunsuri din pacate nai mai multe fundite happy scuze dar toate raspunsurile o fost bune in afara de alu "7andrei11"

| IoanaElena a răspuns:

Pai,eu zic sa incerci macar.sa nu-ti para rau mai tarziu, incearca sa nu mai fi asa timid pentru ca o sa ai mult de suferit in viata daca esti asa timid.macar incearca si indiferent de urmari sa fi fericit ca ti-ai infruntat timiditateahappy

| Stylapostol a răspuns:

Mai eu habar n-am da iti dau un sfat. Eu asa fac cu toate ca 90% nu prea au succes insa o sa aiba numai daca -! Te Place cu ADEVARAT! Deci : Fa rost de ID ei si cand intra pe Messenger si esti si tu Online deschizi fereastra ei si ii scrii ''Sa stii ca te plac mult '' apoi daca nu ai curaj sa dai ENTER scapi din greseala un PIX sau ceva pe tasta...succes si multa bafta.winking

| misterio11111111 a răspuns:

Boss.sunt in aceasii sitoatie ca tine(am fost)dar i-am spus c simt pentru ea prin mess si a avut efect.acum suntem impreuna.si colegii mei moare de ciuda.tu nu-i baga in seama.bft