| Raducuuu11 a întrebat:

Îmi place de o fata și nu știu cum sa-i zic. Ideea este ca acea fata vorbește cu un coleg ora de ora prin mesaje, dar în pauze vorbesc foarte rar. Am întrebat-o dacă este cu el împreună și a spus ca nu(doar prieteni). Va rog sfaturi cum sa-i spun ca o plac?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreba-o simplu si direct:
" buna cutarica, imi place de tine foarte mult si as dori sa te intreb, daca vrei sa fii prietene mea""
Fetelor le plac baietii destepti si cu tupeu, care stiu ce vor si spun clar, lucrurilor pe nume.

| Mosotti a răspuns:

Pai trebuie sa-i spui? Invit-o si tu la o plimbare undeva, si daca accepta, inseamna ca te place, si dupa aia merge totul de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi dai de înțeles în mod subtil.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam asta am zis si eu, sa o invite la un suc, o plimbare, etc, si daca fata accepta inseamna ca ar vrea ceva cu el, daca nu accepta, inseamna ca nu-l place.
Nu sa-i zica ca o place, nu se prea face asa.

| Thevanityoftheshadows a răspuns:

Dacă este o fată atentă la detalii și cu suficientă încredere în ea, probabil și-a pus niște semne de întrebare atunci când ai vorbit cu ea despre eventuala ei reacție cu celălalt băiat. Dacă tu simți cu adevărat că vrei ca ea să știe că o placi, spune-i asta într-un mod în care să te simți tu confortabil, presupun că un cadru mai privat ți s-ar potrivi. Dacă răspunde negativ sentimentelor tale măcar nu vei trăi cu regretul că nu i-ai spus. De altfel, ai grijă să nu te implici doar emoțional în asta, ai grijă și la rațiune pentru că este necesar să faci față oricărei situații indiferent de gravitatea acestora, iar latura emoțională singură nu te poate ajuta. Mult succes!