| iuliiiaaaaaaaa a întrebat:

Imi place de un baiat, dar un altul`. se roaga de mine sa fim impr. Tocmai i`a zis prietenei mele cele mai bune numai lucruri frumoase despre mine chatterbox si incearca sa` ma puna cu el happy. ce sa fac thinking toata lumea imi zice sa incerc cu baiatu ala care se roaga de mine ca nu pierd nimica. si se poarta frms cu mine. dar mereu am tinut cont ca imi place de alta persoana. voi ce credeti oh go on?

8 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pai,nu ai decat sa tii cont de faptul ca iti place de alta persoana! Ce vor altii ( lumea) sa te faca sa incerci, e treaba lor! Cand e vorba de sentimente, asculta-ti propriile sentimente si nu parerile altora. Ce e ai ca "nu pierzi nimica"? Poti sa-l pierzi pe baiatul care iti place. Bafta!

| LilCrisspy a răspuns:

Tie iti place de respectivu? daca da ai putea sa incerci... daca nu poti sa-i faci mici avansuri celui pe care il placi thinking inca ceva,baiatul acela, stie ca`l placi? daca dabatting eyelashes cred ca ar fi mai indicat sa nu fii cu cel care te place (complicat stiu laughing )caci crede-ma, la un moment dat o sa treaca daca nu prea`l bagi in semawinking

Răspuns utilizator avertizat
| George15 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa te cunostii cu amandoi.Sa vorbitii la inceput, sa fii prietena cu amandoi, si dupa ceva timp il alegi pe cel cu care te intelegii mai bine.Ca nu are rost sa alegi din prima, si dupa aia poate sa regreti(nu te lua dupa ce zice lumea).

| andreushk a răspuns:

Crede-ma si eu am fost in situatii de genul asta.
cred ca cel mai bine este sa le spui acelor prieteni care tot insista sa isi vada de treaba lor. happy
tu decizi, sunt sentimentele tale. dar atat timp cat nu il placi nu ar fi prea frumos din partea ta sa accepti, astfel batandu`ti joc de acel baiat. cel mai bine ar fi sa ii explici ca nu il placi si ca vrei sa ramaneti doar buni prieteni happy.

| Sesci a răspuns:

Pana la urma ce se intereseaza lumea ce sentimente ai tu. da poate acel baiat poate sa fie cum o fi dar tu trebuie sa iei decizia asta nu are nimeni treaba cu ce simti tu.
eu zic sa.ti vezi de treaba ta incontinuare si explica-i baiatului ala care te place ca nu va potriviti.chestii din asteastraight face

vezi thu cum facilaughingkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci ce-ti place.Cind faci ce vor altii te anulezi ca om.

| Deea a răspuns:

Nu ai de ce sa fi cu ala care se roaga de tine daca nu iti place de el. Nu trebuie sa faci ce zice lumea. E vorba de sentimentele tale. Dar daca vezi ca la ala de care iti place tie nu ii place de tine, ai putea sa incerci si cu celalalt. Nu stii pana la urma ce ar putea iesi.