| saska09 a întrebat:

Imi place de un baiat iar tatal lui a fost rau om in viata lui si parintii meii crede ca si acest baiat e ca el.Dar nu-i asa el singur imi spune mie ca nu doreste sa fie ca si tatal sau.Si parintii mei nu ma crede.Va rog ajutati-ma cu ceva ca si eu nu mai am incredere in nimeni.Si dor eu stiu ca nu toti copii sunt ca parintii...

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Doar timpul poate demonstra daca un om este asa cum pretinde a fi sau nu.
Nu-l crede pe cuvant.
Cel mai adesea vezi fata adevarata a unui om atunci cand nu mai are nevoie de tine/atunci cand te are "la picioarele lui".

| danay72 a răspuns:

Faptele sale arata dacă e sau nu ca tatăl sau. Ce seamănă omul aceea va și secera.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai ce te mariti maine cu el? Daca continui relatia il vei cunoaste mai bine, daca nu il condamni pe nedrept. Este adevarat ca copiii condamna parintii pentru fapte neplacute desi uneori fac in viata aceleasi greseli, dar nu tot timpul se intampla asta. Spun psihologii. Proba o poate face doar timpul.