| bettybeatrice a întrebat:

Imi place de un baiat si lui ii place de mine noi doi suntem foarte timzi si ne e rusine sa recunostem accest lucru. Cum sa fac sa fiu cu el daca si eu si el ne e rusine unul de celalalt sa recunoastem? funda?

6 răspunsuri:
| Peter28 a răspuns:

Da nu ai de ce sa iti fie rusine sa recunosti ca iti place de el. Si eu am zis multor fete ca imi plac de ele, nu a mers de fiecare data, dar am incercat. Nu trebuie sa iti fie rusine pentru ca e un lucru foarte frumos, atunci cand doi se plac reciproc. Poti sa ii spui cand va intalniti odata, sau la telefon. Dar cel mai bine ii spui fata in fata. Il privesti in ochi si ii spui ce ai pe suflet. Si ai rezolvat big grin!

| neutrino a răspuns:

Asteptati sa va treaca rusinea. "Dragoste" cu rusine nu se poate.

| N0xEterniS a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i! Nu te papa laughing mai ales daca ai spus ca te place si elwinking Spune-i pe internet sau la telefon, ca e mai usor decat fata in fata. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dece daca te place, inseamna ca nu ai de ce sa-ti fie frica/rusine.Dar sa nu ii spui fata in fata (si eu am spus me mess), asa o sa ai mai mult curaj

| SinfulDesire a răspuns:

Ce a zis gwma sau lasa-i o scrisoare de dragoste in banca / dulap de la scoala / munca cu ce simti si un loc si timp de intalnire

| Klayy a răspuns:

Cel mai bine, este sa ii spui sub forma de gluma, atunci cand esti aproape de el, restul se rezolva de la sine, zi doar:Fii atent! Eu te plac, si stiu bine ca si tu, hai mai bine la un suc si mai discutam pe drum...Si ai sa vezi ca el va observa k tu vrei sa faci un pas in continuare in posibila voastra relatie...Nu ai de ce sa te temi, imaginea nu-ti va fi ruinata, e un fel de nu risti, nu castigi, insa aici nu prea ai ce pierde, da-i un mozol cand nu se asteaptalaughingAi sa vezi k baiatului ii va placea!