| BiuBii a întrebat:

Imi place de un coleg dar ma blochez cand e vorba de vorbit cu el!
El e foarte dragut e frumos si inteligent!
Si eu mai ales la scris si stiu sa fac poezii
Si am aflat ca si lui ii place de mine
Si... ajutor va rooggg!

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna!
Mai buburuza mica,daca tu il placi,el te place ce vrei sa facem noi? Trebuie sa te incurajeze faptul ca te place si sa nu pierzi ocazia,evident,adica sa vorbesti cu el ca nu o sa te manance nimeni. Daca nu,cum o sa fiti voi vreodata impreuna? Serios,acum tongue
Si daca e timid si nu face primul pas,fa-l tu mai ales ca stii ca te place, oricum nu ai nimic de pierdut. Invata sa ai incredere in tine si cu tupeu, ca daca nu, nu rezolvi nimic!
Bafta, sper ca te-am ajutatwinking
fundita?

14 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Si... ce?
Adica ma refer la ajutor, ce vrei mai mult?
Il placi, te place, ce vrei sa facem, sa te combinam noi?
Nu cred.
Daca ai aflat ca te place, ai doua optiuni, ori astepti sa nu ii mai placa de tine, si sa-l ia alta, ori te duci la el, ii spui ce simti, tinand cont ca stii ca si el te place, si gata, sunteti impreuna.
NU astepta sa faca el prima miscare, pentru ca nu se stie cand o face sau DACA o face.

| vangaelis a răspuns (pentru MenInShadow):

Bine punctat, man!

| RosszeJolie a răspuns (pentru MenInShadow):

Bine ai spus-o laughing) bravo :*:*:*

| sabin89 a răspuns:

Daca tu nu ai curaj sa incepi vorba cu el, spune-i lui sa inceapa.

| OnuOnulică a răspuns:

Incerca sa nu te mai blochezi ca nu te omora.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Pur si simplu ii spui ca iti este frica sa nu te faci de ras in fata lui, ca il placi si ca nu vrei sa mearga nimic prost.Ce poate iesi rau daca-i spui asta? De vreme ce va placeti amandoi?

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

In esenta, trebuie si sa te duci sa vorbesti cu el cat mai ai ocazia.Toti ti-au spus ca daca nu vei vorbi in curand cu el, va crede ca nu-l placi, pentru ca astepti sa faca el primul pas, si invers.Si nu mai faceti nimic pe baza unor false prejudecati. Ceea ce ar fi jalnic laughing.Iar acum iti spun eu.Deci,vrei iubit, :3, spune.

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Snper tare, bravo tie... vorbeste cu el, ce asa mare chestie, daca te place si el de tine happy

| chitaramea a răspuns:

Nu cu poezii, de ce? vizioneza filmul mandrie si prejudecata

| AlinChiriac a răspuns:

Actionezi in functie de varsta pe care o ai. Daca aveti amandoi in jurul a 10 ani, scrie-i o poezie. Daca aveti in jurul a 20, indicat ar fi sa ii vorbesti.

| wishgranter a răspuns:

Scrie-i o poezie, i-o dai in pauza si la dupa ce o citeste ii spui ca ai scris-o cu gandul la el. Ii propui apoi sa scrieti una impreuna.

| FlorinPetras a răspuns:

Parerea mea este ca daca tot s-a inventat si ask.fm, cred ca poate fi de ajutor in cazul tau. Avand in vedere faptul ca esti timida, poti intra cu el in vorba sub anonimat, si pana la urma ii vei spune cine esti, direct sau indirect. Ideea principala este ca nu trebuie sa mai astepti!

| BogdySpike2003 a răspuns:

Daca si el te place totul este foarte simplu. Poti sa te duci la el sa-i spui ca il placi si totul o sa fie bine(99.9%sanse) sau ii scrii pe un bilet ca il placi si il intrebi daca si el te place si iti scrii numele apoi iti da biletul... Funda?

| v8livalentina a răspuns:

Nu-ti mai fie frica,daca si el te place,e bine sa ai curaj de acum, altfel daca nu faci tu primul pas si nu-l face nici el, o sa pierdeti iubirea, asa ca prinde curaj si vorbeste cu el, nu fi timida!