| StefanGGXX a întrebat:

Imi place destul de mult de o fata.Din pacate nu suntem intr-o clasa foarte mare si sunt si destul de timid.Ce credeti ca ar trebui sa fac ca macar sa reusesc sa o fac sa fie o prietena buna de a mea?

Răspuns Câştigător
| Shanga a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa faci cum crezi, asta o sa te ajute mult.
Nu cere parerea celorlalti despre asa ceva, e treaba ta, fa cum crezi si o sa experimentezi pe pielea ta totul, nu crezi ca-i cam aiurea sa intri pe un site, sa ceri parerea celorlalti apoi sa faci cum ti s-a spus? mai bine nu te-ai mai lua dupa nimeni si ai face cum crezi.

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Chiar daca esti timid, baga-te in seama cu ea.
La scoala gasesti tu un pretext!
Ideea e sa actionezi, chiar si de o faci penibil datorita timiditatii.
Asa capeti experienta si timiditatea dispare.
E doar o fata, un om, nu te manaca!

| liliana77any a răspuns:

Vorbeste mai mult cu ea, fa-o sa rada. Merge de fiecare data.winking

| Anonima26985 a răspuns:

Încearcă să vorbești cu ea! Dacă ești prea timid sa incepi o discuție în real scrie-i un mesaj pe Facebook și începeți să vorbiți! Întreabă despre ce ii place ei, că îi place să facă în timpul liber, culoare preferata, note la teste, obiceiuri etc. După ce vorbiți un timp pe chat incepe sa o saluți la școală și fă-o prietena ta.Cand te simți pregătit îi spui că îți cam place de ea și dacă ea simte la fel cu siguranță îți va zice și vei fi foarte fericit! Nu te teme e ceva normal și nu o să mori daca nu te place.Dar trebuie neapărat să îi spui asta pentru a rezolva odată și odată! Fa-ti curaj și invit-o la înghețată, sau sa va plimbați, sau ajut-o la ceva arată-i că îți pasă de ea. Dacă și ea va da semnale că vrea să vă apropiați atunci nu mai sta pe gânduri și vorbește cu ea! Sper că te-am ajutat! Succes

| buburuzaDLP a răspuns:

Buna,sunt fata deci iti pot raspunde. Daca nu poti sa te bagi in seama cu Ea, sa te imprietenesti cu prietenii Ei si nu poti nici macar sa o saluti incearca pe o retea de socializare.

| Chelarescu_Florentin_1994 a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebui sa-ti iei inima in dinti si sa-i spui ca tii la ea sau chiar ca o iubesti sau orice alt setiment simti pentru ea, sinceritatea te poate ajuta foarte mult peste tot... incearca sa nu fii timid pentru ca vei pierde oportunitatea de a o baga in seama! Fii sincer si spune-i tot, daca te asculta bine daca nu ea va pierde un baiat sincer

| Paradissitusinversus a răspuns:

Să te bagi în seamă cu ea, dacă stai și te uiți la ea de la distanță o să ți-o ia altul