| Lili_9060 a întrebat:

Imi puteti spune tot despre Cleo sau Rikki de la h20? Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| papushik_2619 a răspuns:

Phoebe Jane Elizabeth Tonkin (n. pe 17 octombrie 1989 în Sydney, Australia) este o actriţă şi model din Australia. Ea este cel mai bine cunoscută pentru rolul lui Cleo Sertori în serialul H2O: Adaugă apă.

Phoebe Tonkin s-a născut in anul 1989 în Sydney, iar la vârsta de 4 ani a urmat diverse cursuri de dans cum ar fi: baletul, hip-hop, contemporan, disco ş. a. m. d. Phoebe a urmat cursuri de actorie la Australian Theatre for Young People (ATYP) la Warf Theatre la vârsta de 12 ani. Cursurile au inclus şi Shakespeare, Script to Stage, Clowning Around şi Musical Theatre. Desigur ştia de când era foarte mică să citească Shakespeare.

Învăţând la şcoala Qweenwood din Balmoral, cunoscută pentru abilităţile ei excelente în dramă, ea a luat cursuri particulare de actorie şi a fost mereu implicată în producţiile şcolii, acestea ar fi: Antigone, White Crane si Venetian Twins. In fiecare an, Phoebe participa la festivalul Shakespeare, câştigând finala în 2005 în Midsummer Nights Dream. La vârsta de 16 ani, fiind cea mai tânără din producţia H2O, Phoebe a câştigat rolul lui Cleo. Desigur, a depus mult efort pentru a se antrena la înot, deoarece nu înota prea bine.
[modifică] Carieră

Prima apariţie a lui Phoebe este în serialul australian numit H2O: Adaugă apă, unde joacă unul dintre personajele principale.

Pe data de 20 octombrie 2007, Phoebe a fost prezentă la gala Nickelodeon UK Kids Choice Awards, unde a prezentat premiul la cea mai bună trupă, alături de Cariba Heine şi Claire Holt. A apărut în 2 episoade din „Packed to the rafters", iar acum filmează pentru filmul „Tomorrow, when the war began".

Este de asemenea şi model, a fotografiat pentru diferite cataloage şi reviste, cum ar fi Girlfriend.

Cariba Heine (n. 1 octombrie 1988, Africa de Sud) este o actriţă australiancă, cel mai bine cunoscută interpretând rolul lui Rikki Chadwick în serialul H2O - Adaugă apă. O interpretează şi pe Bridget Caruso, în seria a treia a serialului Blue Water High.
Locul şi data naşterii

Cariba s-a nascut în Africa de Sud, la 1 octombrie 1988. O diferenţă de patru ani faţă de rolul său actual! Are 1m66 si 54 Kg.
[modifică] Dansul

Dansul pentru Cariba este un hobby. Ea spune că vrea sa fie chiar şi profesoară de dans.[necesită citare]
[modifică] H2O - Adaugă apă
[modifică] Rikki Chadwick

Rolul lui Rikki din serialul H2O - Adaugă apă a fost un vis împlinit pentru Cariba. În serial, ea poate fierbe apa, poate aduce fulgere şi poate da foc obiectelor. Iubitul ei fiind Zane Bennet (Burgees Abernethy). De asemenea, alături de Cleo (Phoebe Tonkin) şi Emma (Claire Holt) este o sirenă. Acest rol i-a adus foarte mult succes.Cariba se gandeste ca singurul lucru rau din H2O sunt cozile de sirena. Rikki locuieste cu tatal stau in niste rulote inchiriate si nu are prea multi bani.Este nebunatica grupului si tot timpul gata sa inoate.

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Tu po-ţi învă-ţa lim-ba român-ă înaint-e s-ă poste-zi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai scuze dar nu stiu nici eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
sunt nisrte fete foarte dragute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sirene