| Ellapwpdwlce a întrebat:

Imi spuneti niste reguli care ar trebui resprectate in familie? Funda:*

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

1. In primul rand toti sunt la fel - nu se face diferenta
2. Comunicare deschisa si fiecare idee se accepta
3. Deciziile se iau in familie dupa ce se discuta toate solutiile
4. Sinceritatea
5. Respectul fata prietenii fiecaruia
6. Incredere in fiecare
7. Orice greseala se negociaza din punct de vedere consecintele

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Respect!
sau Respekt.
Asculta Parazitzii : Noi vrem respect!
Chiar daca nu e vorba numai despre familie.

| Ecea a răspuns:

Regulile sunt doar principii ajutatoare pentru oamenii prosti care nu pot lua singuri o decizie.

| Florin_Dumitrescu_1971 a răspuns:

In primul rand; regula de baza esta sa nu minti, nici macar cea mai mica mincina. si daca esti nevoit sa minti evita raspunsul

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Un sfat excelent în orice relaţie este: Tot ce vreţi să vă facă vouă oamenii faceţi-le şi voi la fel. Poţi să te gândeşti personal la felul cum îl poţi aplica la familia ta. Succes!

| Krisally a răspuns:

Atata timp cat exista un respect reciproc intre membrii familiei, comunicare si sinceritate, n-ar trebui sa fie nevoie de alte reguli.
http://www.crestemimpreuna.ro/